Billy Zane a HVG-nek: Ha az ember a Titanicot forgatja, akkor bizony vizes lesz!
A jéghegy mellett ő volt a Titanic másik főgonosza, de már korábban is sokat tett az örökkévalóságért: szerepelt a Twin Peaksben, az Orlandóban, és felbukkant a Vissza a jövőbe háttérarcai közt. Nemrég Marlon Brando bőrébe bújt, és a hasonlóság megdöbbentő. A Zoolanderben Billy Zane-t alakította, és a hasonlóság ugyancsak megdöbbentő volt. Billy Zane-nel beszélgettünk a hős szerepről, a James Cameronban élő kamionosról és arról, hogy mit kiabálnak utána az utcán.
A Vissza a jövőbe volt a legelső hollywoodi munkája. Kis szerep volt egy nagy filmben, az izomagyú Biff egyik haverját játszotta, talán meg sem szólalt az első részben.
Nem én voltam az egyetlen fiatal színész a forgatáson, akinek ez volt az első nagy hollywoodi filmje. Régimódi technikával jutottam a szerephez: meghallgatásra kellett mennem, így kaptam meg. A forgatás csak hónapokkal később kezdődött, volt időm álmodozni, hogy mi vár rám. A forgatás a Universal stúdió berkeiben zajlott, annyira izgatott a dolog, hogy akkor is kint voltam, ha nem volt jelenetem.
Volt, hogy a mexikói díszletben ebédeltem, amit eláraszt az árvíz, és volt, hogy Spielberg cápája mellett kajáltunk, én és a többi kezdő, és néztük, ahogy a díszletszörny nekirontott a turistákat szállító stúdióbusznak.
Olykor pedig felmentünk a Psycho legendás házához, és elemlápával riogattuk a látogatókat. Kölykök voltunk, 18 éves gyerekek.

Michael J. Fox is önökkel lógott?
Michael eléggé le volt strapálva, mert nemcsak a forgatáson, de a Family Ties című tévésorozatban is helyt kellett állnia, de így is maradt energiája a bolondozásainkra. Azzal is szórakoztattuk magunkat, hogy útonállókat játszva rárontottunk a turistacsoportokra, feltartóztattunk a kisbuszukat és úgy tettünk, mintha kirabolnánk őket. Michael is velünk tartott.
Hamarosan ön is belekóstolt a sorotatkészítésbe, öt epizódon át játszotta a John Justice Wheeler nevű figurát David Lynch Twin Peaksében.
Maga Lynch csak az egyik epizódomat rendezte, de benne lenni David Lynch világában – hiszen az egész sorozat az ő agyszüleménye volt – igazi ajándék volt nekem színészként. És nem csak nekem, hiszen a Twin Peaks tévétörténelmet írt. Olyan volt az egész, mintha egy mozifilmben lennék, mintha egy kosztümös MGM-produkcióba sétáltam volna bele. Semmi ehhez foghatót nem láttam korábban. És ahogy a szereplők öltöztek! Mindezek tetejében pedig Sherilyn Fenn szerelmét játszhattam. Egy álom volt, és csak remélni tudtam, hogy nem ébredek fel belőle egyhamar.
Amikor megkapta a szerepet, elárulták önnek, ki ölte meg Laura Palmert?