Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Amikor elmesélünk egy történetet, ami velünk történt, nem csak egy eseményláncot mondunk vissza, benne vagyunk mi magunk is. Duplán igaz ez, ha az életünk történetére gondolunk. De hogyan működik ez a fajta énkonstruálás?
Egyrészt az elköteleződéssel, másrészt a gyermekvállalással válik egy pár családdá, mondja L. Stipkovits Erika klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta a Mi, együtt című podcast-sorozat negyedik adásában. Innen azonban hosszú út vezethet a harmonikus család kialakításáig.
Ha tisztában vagyunk az életkorunkkal összefüggő változásokkal, könnyebben tudunk megbirkózni velük – vallja Dr. Belső Nóra pszichiáter Epres Panni Lelked rajta! című podcastjának hetedik adásában.
Egy párkapcsolat akkor működőképes, ha megvan az adok-kapok egyensúlya, mondja L. Stipkovits Erika klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta a Mi, együtt című podcast-sorozat harmadik adásában.
A hatalomittasok dominanciajelzéseket lövellnek szét, fontos, hogy a környezetük tisztában legyen azzal, ki az erősebb. A hierarchia csúcsán lenni azonban nem csupa boldogság.
Mitől leszünk mérgezően pozitívak vagy negatívak? A genetikán és a szülői háttéren kívül a minket körülvevő környezeti hatásokat sem lehet figyelmen kívül hagyni. És azok segíthetnek minket meggyógyítani is.
Magyarországon több millió embert érint a probléma, mégis nagyon kevés szó esik arról, milyen következményei lehetnek, ha valaki szenvedélybeteg szülőkkel nő fel. A legutóbbi HVG Extra Pszichológia Szalonban két szakértő arról beszélt, hogyan lehet magunk mögött hagyni ezt a súlyos örökséget.
Hol a helye a szüleinknek a párkapcsolatunkban? Van esély arra, hogy átírjuk a tőlük örökölt mintákat? Tévhitek övezik ezt a témát, amelyeket L. Stipkovits Erika pszichológus új podcastjában igyekszik feloldani.
A titok elszigetel. A titok hazugságokhoz vezet. A titok megóv valami fájdalmas vagy félelmetes dologtól. A titokkal megvédhetem a másikat. A titok újabb titkot szül. A titok a privátszféra része. Mindegyik mondat igazat állít, még akkor is, ha némelyikük egy másiknak ellentmond.
Nem ördögi manipuláció és kiszolgáltatottság, sokkal inkább gyermeki összhang és különlegesen fókuszált figyelem jellemzi a hipnoterápiát. A fájdalomcsillapítástól a szorongásoldáson át a daganatos betegségek kiegészítő gyógymódjáig sok mindenre használják.
A médiában csúnyábbnál csúnyább válásokról olvashatunk, de vajon ez a folyamat mindig katasztrófaként végződik? El lehet úgy válni, hogy a gyerekek ne sérüljenek? A Lelked rajta! podcast ötödik részében Deliága Éva pszichológus mesél szakmai tapasztalatairól.
Hiába az emberismeret, olykor még a legóvatosabb randizók is belefuthatnak egy profi szívtipróba, akit valamilyen hátsó szándék, anyagi vagy pszichológiai érdek vezérel. De kik is ők, és hogyan lehet őket felismerni?
Dinamikusan változó világban élünk, amely teljesen átírja a szervezeti és hétköznapi működés elemeit, hiszen a folyamatos változások, a felgyorsultság és az állandó készenlét az élet minden területén megingatja a stabilitást. Ha motivált és hatékonyan teljesítő csapatot szeretnénk, nem hagyhatjuk figyelmen kívül a pszichológiai biztonság megteremtését.
Az oldalon elhelyezett tartalom a HVG Extra Pszichológia közreműködésével jött létre, amelynek előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.