Tisza Kata: A múlt bábjai vagyunk csupán?
Meddig vagy a saját nagymamád, vagy az apád? Meddig van ereje a múltnak, és honnan tud gyengülni, változni ez az erő?
Meddig vagy a saját nagymamád, vagy az apád? Meddig van ereje a múltnak, és honnan tud gyengülni, változni ez az erő?
Kevésnek tűnik, mégis nagyon sokat számít az egészségünk szempontjából, ráadásul mozogni sem kell hozzá.
A családi szokások, rituálék összekovácsolnak, biztonságot adnak, reménységet ébresztenek, és az állandóság érzését keltve azt jelzik, ha a belső világunkban rend van, szokásaink stabil kereteket adnak az életünknek, akkor kint sem történhet velünk nagy baj.
A szeretet csoda, nem pedig természetes adottság, és keményen meg kell dolgozni érte – fogalmazták meg a HVG Pszichológia Szalon legutóbbi kerekasztal-beszélgetésének résztvevői. Az est folyamán szóba került az anyai szeretet megszületése, a távolság és a közelség hatása a szeretetre, és az is, hogy mit kell eldönteni minden kapcsolatban.
Meglepő lehet, ha a tinédzserkorunkat hasonlítjuk össze az életközéppel.
Komolytalanság? Megbízhatatlanság? Ugyan!
A következő HVG Extra Pszichológia Szalonban Feldmár Andrással beszélgetünk.
Ha otthon a szexhez negatív hozzáállást tapasztaltunk, szívesen csinálnánk mi máshogy. De mivel negatív mintát hoztunk, azt sem tudjuk, hogyan fogjunk hozzá. Mik lehetnek az első lépések?
Új podcast-sorozatot indít a HVG Pszichológia.
Az idei Pszinapszis témája és eszköze is a technológia lesz.
Hogyan befolyásolhatják a boldogsággal kapcsolatos beidegződéseinket és elvárásainkat a családi minták és a környezet?
Megvan rá a jó okunk.
A legújabb genetikai és pszichológiai kutatások egyik legizgalmasabb vetülete, hogy hol kezdődik az én, és meddig hatnak a felmenőinktől ránk hagyományozott tapasztalatok.
Meglepő módon boldogságunk szempontjából.
Mit lehet tanulni emberismeretről, kapcsolati dinamikákról, a krízisek lélektanáról a sorozatokból? Hogyan válhat a filmnézés szórakozásból tudatos önfejlesztéssé? Ezekre a kérdésekre is választ ad a HVG Extra Pszichológia magazin új videósorozata, amelyben Kapitány-Fövény Máté elemez filmeket.
Ráadásul úgy, hogy gyerekek is vannak?
Tüneteink hátterében néha több generáción átívelő, feldolgozatlan veszteségek, esetleg családi titkok, hazugságok állhatnak.
Nemcsak a természetben, de egy jó párkapcsolatban is szabadnak érezheti magát az ember – hangsúlyozta a HVG Extra Pszichológia Szalon legutóbbi vendége, Belső Nóra pszichiáter. Az est során szó esett arról, milyen változásokat hozott a szabadság terén a Covid–19, mi köze a természetnek a szabadsághoz, és mit számít, ha valaki tisztában van a saját értékeivel.
Egyéni életünkben, párkapcsolatunkban, családunkban időnként válságot élünk meg. Ha úgy gondolunk rá, mint az élet elkerülhetetlen velejárójára, a kilábalás után akár harmonikusabb is lehet az életünk, mint korábban. Megyeri Zsuzsanna pszichológus írása.
A járvány pozitív hozadéka, hogy közelebb került mindenkihez a halál, és ez rákényszeríti az embereket, hogy beszéljenek erről a tabutémáról – említette a HVG Extra Pszichológia Szalon legutóbbi vendége, Singer Magdolna gyásztanácsadó. Az est során az új könyvvel jelentkező szerző egyebek mellett beszélt a halálszorongás hátteréről, hogy mit lehet kezdeni a bűntudattal, és arról is, hogy mi köze a gyásznak a munkahelyváltáshoz.
Az oldalon elhelyezett tartalom a HVG Extra Pszichológia közreműködésével jött létre, amelynek előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.