Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
És mit tanulhatnak a tudósok a különféle vallások évezredeken át csiszolt gyakorlataiból? Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket feszeget egy amerikai pszichológus nemrég megjelent könyve.
A kamasz és a karácsony első ránézésre nem tűnik összeillő párosnak, de Balatoni József történelemtanár, osztályfőnök és író határozottan állítja, hogy téved, aki így gondolja.
A karácsonyi időszak sokak számára a kötelező boldogságról, a tökéletesség hajszolásáról és így gyakran a stresszről szól, pedig az egyéni hozzáállásunk fejlesztésével sokat tehetünk önmagunk és a környezetünk boldogságáért. Nagy Henriett klinikai szakpszichológust, egyetemi docenst kérdeztük a megoldási lehetőségekről és új, Boldogságnapló című könyvéről.
Végérvényesen betolakodott a digitális világ az otthonainkba, és egyre nehezebb kezelni a családi életre gyakorolt hatásait – szülők és gyerekek egyformán lógnak a kütyükön. Miként mutassunk jó példát az ifjabb generációknak?
Alábecsüljük az emberek segítőkészségét. Azért nem kérünk segítséget, mert úgy érezzük, az teher a másiknak, vagy ettől gyengének tűnünk. Félünk az elutasítástól. Vagy azt érezzük, a problémánk nem olyan nagy, hogy ne tudnánk megoldani egyedül, vagy olyan nagy, amit már szégyellünk bevallani.
A bizalom a kapcsolat egyik legfontosabb alapeleme, feltétele a lelki intimitás: az, hogy érezzük, értsük a társunkat. Mi történik velünk, a kapcsolattal megcsalás után?
A csoportterápia misztikus világba, a boldogságkeresés elméletébe és gyakorlatába is bevezetik az olvasót az idei pszichológiai könyvújdonságok, és pontos receptet kapunk a lehetetlen megvalósításához. A tudományosabb érdeklődésű olvasók azt is megtudhatják, miért hoz ugyanolyan információk alapján teljesen más döntést két orvos vagy bíró.
A remény gazdag tartalomvilágú érzelmi-kognitív állapot, amiről évtizedes kutatási eredmények bizonyítják, hogy jót tesz nekünk. Miért fogyatkozik mégis ínséges időkben, és mit tehetünk azért, hogy ismét felbőgjön bennünk a motor?
Felnőtté válásunk fontos része, hogy pénzügyileg önállóak legyünk. Mégis sok felnőtt függ anyagilag a szüleitől. A háttérben gyakran komoly lélektani okokat találunk.
Amikor békére, a belső csend nyugalmára vágyunk, a bánat és a félelem fel tud oldódni bennünk, mint tinta a vízben. Vagy éppen mi magunk leszünk képesek feloldódni a vízben. A módszert megosztja velünk a népszerű költő – író házaspár.
Elképzelhető, hogy gyermekünk mostanra látott már pornográf felvételeket, akár véletlenül futott bele, akár egy barátja mutatta neki, akár a szex iránti kíváncsiságból maga keresett rá.
Idén tavasszal jött létre az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet Nyírő Gyula Kórházának mentális poszt-Covid ambulanciája. Kéri Szabolcs pszichiáterprofesszort, a kórház pszichiátriai igazgatóját kérdeztük az eddigi tapasztalatokról.
Hány éves koráig maradjunk otthon a gyerekkel, és egyáltalán ki maradjon otthon vele? Mit mond erről a pszichológia? Az új kötettel jelentkező Szél Dávid pszichológus többek között erről beszélt a HVG Extra Pszichológia nemrég indult podcast-csatornáján.
Az oldalon elhelyezett tartalom a HVG Extra Pszichológia közreműködésével jött létre, amelynek előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.