Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Helyettünk gondolkozik és dönt, a megrendelések alapján üzen a gyártónak, rendel, számláz és irányítja az önvezető targoncákat. Nem beteg és nem fáradt, a nap 24 órájában képes dolgozni. Jól jönne egy ilyen munkaerő a raktárba, igaz?
Hogyan alakíthatjuk úgy a november 24-i fekete pénteket, hogy anyagilag valóban jól járjunk, és meg is szerezzünk minden terméket, amire vágytunk? Mindezt persze úgy, hogy közben nem álljuk végig a világ leghosszabb sorait, és nem is kell vérre menő harcot vívnunk a többi vásárlóval.
A 2017-es Frankfurti Autószalon adott otthont a Smart Urban Pioneers ötletversenynek, amelynek győztesei a jövő fenntartható városaihoz passzoló koncepcióikkal nyűgözték le a zsűrit. Lássuk, milyen környezetben fogunk élni néhány év múlva.
Hiába van casco az autón, ha totálkáros lesz vagy meglovasítják, a biztosító általában nem fizet annyit, amennyiből ugyanolyat lehetne vásárolni. Különösen akkor járunk rosszul, ha gépkocsinkat hitelre vettük vagy lízingeltük.
Tudta, hogy egy sorban állásnyi idő alatt el tud olvasni egy cikket, amiben megismeri annak történelmét, pszichológiáját, és azt is, hogy a svédek mennyire rajonganak érte? És tudta, hogy mindez érdekes is lesz? Mutatjuk!
A pici, kompakt autókat általában a könnyű parkolás és a kedvező fogyasztás miatt részesítjük előnyben, azonban sokaknak aggálya, hogy egy ilyen járműben „nincs elég anyag”, ezért nem túl biztonságos. Nos, 2017-ben ezt a vélekedést ideje besorolni a tévhitek közé.
Ha olyan országban akarunk vállalkozni, ahol az adózás ismeretlen fogalom, irány az Emirátusok! A cégalapítás legfontosabb tudnivalóit és bennfentes történeteket gyűjtöttünk össze, melyekből azt is megtudhatjuk, miért kell éjszaka kávéznunk vagy hastáncbemutatón találkozni leendő üzleti partnerünkkel?
Kevés a jó példa a cégek generációváltására Magyarországon, pedig a rendszerváltás környékén alakult vállalkozások vezetői lassan nyugdíjba vonulnak. A Szamos Cipő Kft. minta lehet arra, hogyan is kell ezt menedzselni. Juhász János ügyvezető gyermekei már a cég kötelékében dolgoznak, és együtt tudatosan készülnek a „korszakváltásra”.
Egy irodafelújítás vagy költözés során a profitnövelés és a hatékonyság miatt igenis érdemes innovatív irodai megoldásokban gondolkodni. De vajon megéri-e vakon követni a híres techcégek irodaberendezési stratégiáit?
Egymillió targoncát értékesítenek évente a világban, ami ugyanannyi, mint amennyi a legnépszerűbb személyautóból gazdára lel ugyanennyi idő alatt. De hogyan lett az egyszerű taligából targonca, hogyan változtatta meg az anyagmozgatást, és mi köze van mindehhez a Yale egyetem kutatóinak?
Mi a helyzet az önműködő autók piacán, mik a legújabb 5G-fejlesztések, és mitől lesz egyedülálló a Zalaegerszegen épülő tesztpálya? Dr. Szalay Zsolttal, a Budapesti Műszaki Egyetem Gépjárműtechnológiai Tanszékének vezetőjével beszélgettünk.
Itt vannak a rohanós, becsengetős szeptemberi reggelek, amikor egy finom eszpresszó vagy kapucsínó nélkül nap nem indulhat. Azoknak, akik nem elégszenek meg az átlagossal most eláruljuk, mit csinálnak másképp a csúcskávézók profi baristái.
Gyorsan eltelik az a három év, amikor bevezetik az új típusú, 5G hálózatot. Becslések szerint 2022-re fél, míg 2025-re már 50 milliárd olyan eszközt fognak alkalmazni világszerte, melyek összekapcsolódnak egymással, ehhez pedig nélkülözhetetlen lesz ez a fejlesztés. Azok a cégek, amelyek ma nem készülnek a változásra, könnyen lemaradhatnak a versenyben. De milyen szektorok készüljenek a digitális világ átalakulására?
Magyarországé a világ harmadik leggyorsabb mobilinternethálózata átlagosan másodpercenként 42 megabittel. Ehhez képest a most fejlesztett 5G hálózat 1 gigabájtot tud majd, ugyanennyi idő alatt. A szinte hihetetlen sebességű új technológiáról, annak felhasználási módjairól Dr. Kim Larsennel, a Telekom műszaki vezérigazgató-helyettesével beszélgettünk.
Miközben újabb és újabb célok után loholunk, hajlamosak vagyunk elfeledkezni magunkról. Pedig ahhoz, hogy toppon legyünk, magunkat is ösztönözni kell. Miért és hogyan működik az énjutalmazás? – motivációs szakemberek tanácsaiból válogattunk.
Egyre nagyobb presztízsű a balatoni hajózás, és egyre nagyobb elismerésnek örvendenek a tavon cirkáló versenygépek is, amelyek élen járnak az innovációban. Nem véletlenül figyel ránk a világ – állítja Déry Attila hajótervező, az Erste World értéknagykövete, aki többek között Fa Nándor földkerülő vitorlásának társtervezője. Interjú.
A nyár kifejezetten pörgősre sikerült az energiatárolással összefüggő újítások terén, sorra jelentek meg a tudományos áttörésekről szóló hírek. Mivel a megújuló energiatermelés jövője is a felesleg tárolásán múlik, utánajártunk, hol tartanak most a fejlesztések.
A balatoni régió ismét divatba jött, ami részben annak köszönhető, hogy egy új, progresszív vállalkozói réteg olyan gazdaságokat, éttermeket, cukrászdákat és borászatokat alapított a az elmúlt években, melyek nemzetközi porondon is megállnák a helyüket – állítja az Erste World értéknagykövete, Szauer Judit gasztrokommunikációs szakértő. Interjú.