Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Március 8-án, csütörtökön kezdődő brüsszeli csúcstalálkozójukon döntenek az uniós tagországok kormányfői az Európai Unió klíma politikájáról. Az Európai Bizottság előterjesztése szerint a tagországoknak a széndioxid kibocsátást 20 százalékkal kell csökkenteni 2020-ig.
Sok tudós szerint, ahhoz, hogy valóban megállíthassuk a klímaváltozást, világszerte 30százalék-os kibocsátás-csökkentésre lenne szükség. Ezt támogatta az Európai Parlament által februárban elfogadott, a magyar képviselők által támogatott jelentés is. Hegyi Gyula magyar képviselő szerint így lehet elérni, hogy a felmelegedés ne haladja meg a már kritikus 2 Celsius fokot. Minél nagyobb a felmelegedés mértéke, annál költségesebb és nehezebb lesz a folyamat megállítása.
Az Eurobarometer friss felmérése szerint a lakosság 82 százaléka elismeri hogy a jelenlegi energia termelésünk és fogyasztásunk károsítja a klímát, s az uniós lakosság fele tart a klímaváltozás káros hatásaitól.
Az Európai Parlament jelentését több, elfogadott módosító javaslattal is kiegészítő Hegyi Gyula kiemelte, hogy mivel a felmérések szerint a lakosok többsége (62 százalék) az EU-tól várja a probléma megoldását, szigorú és kötelező érvényű uniós célkitűzésekre van szükség.
Az Európai Unió üvegházgáz kibocsátásának 80 százalékáért az energiafelhasználás felel, ezért az Európai Bizottság 2020-ra 20 százalékra emelné a megújuló energia arányát az EU energiafogyasztásában. A friss Eurobarométer jelentés szerint a lakosság 83 százalék is egyetért ezzel a merész célkitűzéssel.
Mivel a korszerűtlen kelet-közép európai távfűtési rendszerek különösen sok energiát használnak el pazarló módon, ezért ezek felújítása sürgető feladat, mégpedig uniós források felhasználásából, emelte ki a magyar szocialista képviselő.
Hegyi Gyula is támogatja a Greenpeace felhívását a csúcs résztvevőihez, s fontosnak tartja, hogy a zöld szervezetek, a kormányok és az ipar képviselői egységes klímapolitikát dolgozzanak ki a fenntartható jövő érdekében.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.