szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Politikailag korrektnek abszolút nem nevezhető ez az amerikai monstrum, amely olyan gyorsulásra képes, mint egy Ford Mustang sportkocsi.

A Ford Raptor nem nevezhető szerény vagy éppen gyenge járgánynak, azonban az Egyesült Államokban sokan akadnak olyanok, akik elégedetlenek a típus biturbó EcoBoost V6-os erőforrásának 450 lóerős teljesítményével. Pontosan nekik készült a most leleplezett VelociRaptor, íme:
Hennessey

A Hennessey gondozásában készült méretes pickup motorházteteje alatt egy 5 literes lökettérforgatú V8-as benzinmotor rejtőzik, mely a hatalmas kompresszornak köszönhetően nem kevesebb mint 758 lóerős teljesítményt ad le.

Hennessey

A Hennessey VelociRaptor V8 a gyári adatok alapján alig 4,2 másodperc alatt tudja le a 0-100-as gyorsulást, vagyis körülbelül ugyanúgy gyorsul, mint egy Ford Mustang sportkocsi. A negyedmérföldes gyorsulás szintideje 12,2 másodperc, a célvonalon pedig 184 km/h-val száguld át a monstrum.

Hennessey

A 10 fokozatú automataváltóval, 20 colos felnivel, illetve 37 colos BF Goodrich gumival szerelt újdonság alapára 147 950 dollár, vagyis átszámítva mintegy 42,3 millió forint.

Hennessey

 

Hennessey
Hennessey
Hennessey

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!