A Bács-Kiskun megyei főügyészség számolt be egy büntető eljárásról, amelynek előzménye, hogy egy férfi és egy nő évek óta működő autókereskedés vezetőjeként 2017-ben készletfinanszírozási szerződést kötött egy bankkal. Ezért cserébe 27 millió forint összegű hitelkeretet tartottak fenn a cég részére új és használt autók beszerzésére, aminek fedezete a cég készlete volt.
A vádlottak ezután - hogy a keretösszeghez hozzájussanak - egy másik autókereskedő cégük nevében kiállított, hamis adásvételi szerződéseket nyújtottak be a bankhoz. A papírokon szereplő autók a valóságban soha nem voltak a cég tulajdonában, így az autókat az adós cég sem szerezhette meg. A vádlottak által vezetett adós társaság viszont szinte a teljes hitelkeret kimerítésével becsapta a bankot, mert nem voltak olyan bevételeik, ami a kölcsön visszafizetését lehetővé tette volna.
A „kereskedők” a vevőiket is becsapták, mert vállalták új autók beszerzését forgalomba helyezéssel együtt és ezért különböző összegeket vettek át tőlük. A megrendelt autókat azonban nem szerezték be és nem szállították le. Volt olyan megrendelő, aki annak ellenére nem jutott hozzá az autójához, hogy a teljes vételárat kifizette. Húsz vevőjüknek összesen több mint 73 millió forint kárt okoztak, amelynek egy részét a férfi vádlott megtérítette.
A cégvezető nő ráadásul négy és fél éven át rendszeresen dézsmálta az általa kezelt céges bankszámlát, havonta többször 150-200 ezer forint közötti összegeket utalt át jogosulatlanul a saját lakossági folyószámlájára és összesen több mint 56 millió forinttal rövidítette meg a céget.
Az ügyészség jelentős kárt okozó csalás, valamint hamis magánokiratok felhasználása miatt vádolta meg a két gyanúsítottat, a nőt pedig nagy összegű sikkasztással is vádolják.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.