Le a Librával! – a G7 pénzügyminiszterei egységesen elutasítják a Facebook pénzét
Más dolgokban már nincs ekkora egyetértés.
Más dolgokban már nincs ekkora egyetértés.
A Facebook jelentette be, hogy sikerült a Google-től elcsábítani azt a Jason Toffot, aki a Vine társalapítója volt.
Kedden hallgatja meg az amerikai szenátus David Marcust, aki a Facebookon belül a cég saját kriptopénzéért, a Libráért (is) felelős. Már tudni lehet, hogyan áll a kétségekhez a cég.
Bár a Facebooknak vannak játékai, ezek az egyszerűbb kategóriából valók. A cég azonban nem elégszik meg ennyivel, újabbakat készül kiadni – és nem is akármiket tenne a felhasználók elé.
Mit reggelizik, kivel ebédel, hogyan hárítja el a HVG kérdéseit – a miniszterelnök nagyot ment ma a közösségi médiában.
Gyűlöletbeszédre hivatkozva tette a Facebook elérhetetlenné a kisfilmet.
Nemrég élesben is tesztelték azt a pókeralgoritmust, melynek fejlesztésében a Facebook csapata is részt vett. A Pluribus blöffölni is tud, de nem csak ezért okos.
Kacsintó nőt, zakóban-kalapban tapsoló férfit és ártatlanul néző kutyát is "felnőtt meztelenség és szexuális tevékenység" körébe tartozó tartalomnak ítél időnként a Facebook rendszere. Ha valaki túl sok ilyen gyanút bírál felül, akár a csoportja is bánhatja.
Időnként mellényúl, de azért már most is sok mindent ért meg képeinkből a Facebook háttérrendszere. Az algoritmusok ugyanis minden feltöltött fotót elemzésnek vetnek alá. Ez egyrészt társadalomjobbító program, másrészt viszont újabb útja annak, hogy a felhasználók adatait használva még több pénzt csikarjon ki a reklámozó vállalatokból a Facebook.
A jövőben sokkal több információt kaphatunk majd arról, hogy miért látunk a hírfolyamban egy adott hirdetést, és honnan tudta meg a Facebook az ehhez szükséges információkat.
Washington vizsgálatot indít Párizs nagy technológiai cégekre kivetni tervezett adója ügyében – jelentette be szerdán Robert Lighthizer, az Egyesült Államok kereskedelmi főtárgyalója.
Hogy miről, vagy mikről van szó pontosan, még nem ismert, de a Facebook egy szerdai bejelentése szerint az elkövetkező időszakban több új alkalmazásra is számíthatnak a felhasználók.
Egy új jelentés szerint a Facebook a nyilvánosság elől elzárva már évek óta üzemeltet egy programot, ami megkeresi azokat a bejegyzéseket, amikben rossz színben tüntetik fel a közösségi oldalt.
Időnként hibázik, de már most is sok mindent ért meg képeinkből a Facebook háttérrendszere. Az algoritmusok minden feltöltött fotót elemeznek, ami újabb útja annak, hogy a felhasználók adatait használva még több pénzt csikarjon ki a reklámozó vállalatokból a közösségi oldal.
Larry Sanger egy interjúban arról beszélt, szerinte a Facebook csupán fogaskerékként tekint a felhasználókra.
Steve Wozniak már tavaly törölte a Facebook-fiókját, most pedig ugyanerre buzdít másokat is. Az Apple társalapítója szerint a közösségi oldal(ak) használata nem biztonságos.
A közösségi médiára fókuszál az a konferencia, amit a Trump-kormányzat tervez tető alá hozni, ám friss sajtóhírek szerint a rendezvényre pont azok nem kaptak meghívást, akiknek ott lenne a helyük.
Fizetős Facebookkal és minden privát üzenet nyilvánosságra hozásával riogat, és hazug kiskaput kínál az a szöveg, amely a magyar facebookozók köreiben kering. Aki megosztja, álhírt terjeszt.