Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
Bár a Facebooknak vannak játékai, ezek az egyszerűbb kategóriából valók. A cég azonban nem elégszik meg ennyivel, újabbakat készül kiadni – és nem is akármiket tenne a felhasználók elé.
A Facebook évekkel korábban megvetette a lábát a virtuális valóság területén, hiszen felvásárolták az Oculus szemüveget és a mögöttes technológiát. A cég mostanság nem igazán hallatott ilyen irányú fejlesztéseiről, mindez ugyanakkor nem azt jelenti, hogy a háttérben ne zajlanának az események.
A The Information számolt be róla, hogy a közösségi óriás csendben játékfejlesztő vállalatok felvásárlásán ügyködik. A cél állítólag az, hogy a hozzájuk került stúdiók az Oculusra gyártsanak exkluzív tartalmat, olyan népszerű játékokból, mint az Assassin's Creed vagy a Splinter Cell. A Ubisofthoz tartozó programok a játékosok nagy kedvencei, VR-verzió ugyanakkor egyikből sem készült még. De a választás nem csak ezért érdekes.
[Itt a Facebook újabb csodaszemüvege, amiben még élethűbb lett a virtuális valóság]
Az AC-játékok időtlen idők óta futnak, és egy-két epizódot leszámítva általában minden rész sikert könyvel el. A Splinter Cellel más a helyzet, ebből a programból utoljára évekkel korábban jelent meg friss verzió, ami miatt a játékosok hosszú ideje neheztelnek a francia fejlesztőkre. Egy, a Facebook megbízásából készült kiadás viszont enyhítheti a szívfájdalmukat.
Bár túl sok konkrétum nem derül ki a portál állítólagos információiból, az egyértelműen érződik, hogy a Facebook nem csupán közösségi szolgáltatásként képzeli el jövőjét. Nyitnak a komolyabb játékok felé, és arról se feledkezzünk meg, hogy a Librával már a pénzvilágba is beléptek.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.