Sok a bizonytalanság Kínában, de ígérik, bevásárolnak az USA-ban
A GDP célszámok elmaradását a gazdaságban és kereskedelemben kialakult bizonytalansággal indokolta a kínai miniszterelnök.
A GDP célszámok elmaradását a gazdaságban és kereskedelemben kialakult bizonytalansággal indokolta a kínai miniszterelnök.
A visszaesés a jövedelmek csökkenése miatt következhetett be, miután rengeteg ember elvesztette a munkáját. Az Intrum elemzése szerint az április havi GDP is hatalmasat zuhant.
2010. május 14-én ült össze először a kétharmados Fidesz-többségű parlament, épp akkor, amikor a gazdaságunk visszaállt a növekvő pályára. Az azóta eltelt tíz évben volt európai szintű válság, elrontott magyar válságkezelés, gyors növekedés, és most már arról is látunk számokat, hogyan ütötte meg a koronavírus-járvány a magyar gazdaságot.
Magyarország a 43–44. helyen végzett, holtversenyben egy délkelet-ázsiai miniállammal, a Brunei Szultánsággal a világ államainak az ENSZ által összeállított 2019-es fejlettségi listáján.
Az eddig közölt adatok alapján a román gazdaság növekedése volt az egész EU-ban a legnagyobb, a magyar a negyedik.
Míg februárban csak 130 ezer új céget regisztráltak az 1,4 milliárd lakosú országban, addig áprilisban több mint 830 ezret. Ez rekord még Kínában is, ahol abban bíznak, hogy idén a GDP 5 százalékkal nőhet annak ellenére, hogy a Covid 19-vírus miatt hetekre lezárták az egész országot.
Akár 30 százalékkal is visszaeshet az ország gazdasága idén.
Az önmentés luxusát a fejlett ipari országok engedhetik meg maguknak, és még ők is szenvednek, miközben a fejlődő világ a járvány áttételes hatásait is nyögi. Az IMF gyors zuhanás után lendületes kilábalást jósol, ám a globalizáció szétszakadt hálója bizonytalanságot kelt.
A kínai GDP az idei év első három hónapjában első alkalommal csökkent azóta, hogy elkezdték jelenteni a negyedéves adatokat.
A Nemzetközi Valutaalap világgazdasági elemzésének előrejelzése szerint az Európai Unióban a máltai után a magyar GDP csökkenhet a legkevésbé a járványvédelmi korlátozások miatt.
Az elemzőcég szerint az európai GDP akár 40 százalékkal zuhanhat.
Komoly hatást gyakorolhat a koronavírus miatt kialakuló világválság a magyar gazdaságra. Ha a kór hosszú ideig blokkolja a nemzetközi ipari, kereskedelmi folyamatokat, akár gazdasági visszaesés is bekövetkezhet idehaza - mondta a Magyar Nemzetnek Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Lehetetlen megmondani, mi vár a gazdaságra a koronavírus miatt, Varga Mihály szerint benne van a pakliban a recesszió is, bár az nem valószínű. Nem hagyományos gazdasági válságról van szó, gazdasági eszközökkel megoldani nem lehet, csak átvészelni. Ehhez a kormánynak ezermilliárd forintos mozgástere van, és a jegybank kezében is vannak eszközök.
A koronavírustól félnek Európa orvosai és gazdasági szakértői; tovább gyengült a forint; összerakták a főváros költségvetését, és még a BKV-dolgozókkal is megállapodtak a béremelésről. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A GDP 2,1 százaléka lehetett az államháztartási hiány 2019-ben az első becslés szerint, az államadósság a GDP 66,4 százalékára csökkent.
A vártnál sokkal nagyobb lett a japán gazdasági visszaesés, és a koronavírus hatásai csak ez után jelennek majd meg a számokban.