Kína hadat üzent az amerikai technológiáknak, mindent tilos használni
Az amerikai szigor után Kína is hasonló lépésre szánta el magát: kisöprik a külföldi szoftvereket és hardvereket az állami intézményekből.
Az amerikai szigor után Kína is hasonló lépésre szánta el magát: kisöprik a külföldi szoftvereket és hardvereket az állami intézményekből.
A brüsszeli Politico hasábjain vitázik az 5G technológiáról az amerikai külügyminiszter és Kína EU-nagykövete.
Az amerikai szankciók miatt a nyugati világban nehéz helyzetbe került Huawei neve nem túl szép kontextusban kerül elő mostanában Kínában. Egy volt alkalmazott állítja, a végkielégítés kifizetése helyett először börtönbe küldték.
Emanuel Macron egy konkrétumokat nem tartalmazó, de nehezen félreérthető megjegyzéssel üzent a kínai Huaweinek.
Az amerikai Szövetségi kommunikációs Bizottság (FCC) nemrég megtiltotta, hogy a telekommunikációs alapból pénzt kapjon a Huawei és a ZTE. A Huawei ezt már nem nézi tétlenül.
Optimista a jövőt illetően a Huawei alapítója, Zsen Cseng-fej, aki szerint a cég a Google nélkül is remek eredményeket fog elérni.
A Huawei szerint nem mond igazat az, aki azt állítja, a cég a kínai kormányhoz van bekötve és nekik kémkedik.
Közzétette idei harmadik negyedévre vonatkozó okostelefon-piaci jelentését a Canalys. Elég rápillantani a grafikonra, és máris kirajzolódik az idei év történéseinek hatása, melynek révén máris alakul a gyártók helyzete.
Az árazási politika és a termékportfólió bővítése alakíthatja a mobilpiacot a következő időszakban. A folyamat egyik érdekes szereplője lehet a Huawei helyére benyomulni próbáló Xiaomi. És egyre égetőbb kérdés, hogy mi lesz a Huawei sorsa.
Megkapta a szükséges licenceket, így elkezdheti leszállítani szoftvereit a Huawei felé a Microsoft. A lépés az amerikai kereskedelmi minisztérium szerdai döntésének hatása.
A Huawei Mate 30 Pro is átesett azon a szétszedéses vizsgálaton, amely az eszköz javíthatóságát firtatta.
Tovább enyhül a Huawei elleni amerikai szigor, ezúttal a kereskedelmi minisztérium oldaláról. Több amerikai cég is engedélyt kapott, hogy a Huawei-beszállítója lehessen.
Harmadik alkalommal is "fegyverszünetet" köt a Huaweijel az Egyesült Államok. Az időtartam most is 90 nap.
Tajvan szerint a Huawei megsértette a nemzeti méltóságukat, ezért addig nem árulhatják a telefonjaikat, amíg ki nem javítják az operációs rendszerben található hibákat.
Az egész világot érintő toborzókampányba kezdett a Huawei, hogy minél több fejlesztőt állítson HMS nevű mobilszolgáltatási-rendszere mellé. A vállalat magyar együttműködésben is reménykedik.
A Watch GT 2 fura szerzet. Remekül néz ki, kiváló a minősége, egyedi szoftver fut rajta, ráadásul nagyon sokáig bírja egy töltéssel. Okosórának azonban csak nagy jóindulattal lehet nevezni – elmondjuk, miért.
Zsen Cseng-fej egy szerdán megjelent interjúban úgy fogalmazott, a Huawei jól megvan az Egyesült Államok nélkül is.
A Kínában lezajlott bejelentés mellett külgazdasági és külügyminiszter arról is beszélt, Magyarország nem tesz különbséget a cégek között nemzetiségi alapon. Korábban arról lehetett olvasni, az Egyesült Államokat nyugtalanítják a Huawei túl jó magyar kapcsolatai.
Az amerikai keresledelmi minisztérium hamarosan elbírálhatja azoknak az amerikai cégeknek a kérelmét, amelyek szeretnének kereskedni a Huaweijel.