szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Huawei szerint nem mond igazat az, aki azt állítja, a cég a kínai kormányhoz van bekötve és nekik kémkedik.

Össztűz alatt a Huawei
A Trump-adminisztráció előbb főellenséggé nevezte ki a Huaweit, majd a vállalat magabiztossága és felhasználói lelkesedés megtépázása után, úgy tűnik, kihátrál az amerikai vállalatok számára elrendelt embargóból. Kérdés, hogy a Huawei megbízik-e ezután az amerikai beszállítókban, vagy inkább saját lábakra próbál állni.
Friss cikkek a témában

A jelek szerint elfogyott a Huawei türelme azokkal szemben, akik azt mondják, a vállalat a kínai kormányhoz kötődik. A Bloomberg és a francia oknyomozó lap, a La Lettre A szerint a cég három rágalmazási pert indított Franciaországban egy kutató, egy újságíró és egy szakértő ellen, aki a vezeték nélküli hálózatokkal foglalkozik. A Huawei megerősítette a lapok információit, állításuk szerint a kereseteket még márciusban nyújtották be.

A kínai vállalat szerint a pereket azon kijelentések miatt indították, amely szerint a cég a kínai kormányhoz van bekötve, és tevékenységével a rezsim vezetésének kémkedik. Szerintük ezek az állítások nem igazak.

Franciaországban nemrég fogadták el azt a jogszabályt, amit csak Huawei-törvényként emlegetnek. Ennek értelmében bármelyik cég indulhat az 5G-s infrastruktúra kiépítését célzó pályázaton, ám a kormányzat bármikor bárkit kiszórhat nemzetbiztonsági érdekekre hivatkozva.

Az Egyesült Államok korábban már szorgalmazta a szövetségeseket, hogy szorítsák vissza a Huawei térhódítását. A franciák ezt a fenti módon tették meg, Németország viszont október közepén bejelentette, nem zárja ki a kínai vállalatot az 5G-s fejlesztésekből. Az Egyesült Államok erre válaszol korlátozhatja a hírszerzés által begyűjtött információkhoz való hozzáférést.

Ha kíváncsi a fejleményekre, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!