„Védjétek meg az értékes erdeiteket” – Jane Goodall videóban üzent a magyaroknak
A világhírű főemlőskutató és antropológus megdöbbent azon, hogy Magyarországon jogszabályban akarják engedélyezni a védett erdők kivágását is.
A világhírű főemlőskutató és antropológus megdöbbent azon, hogy Magyarországon jogszabályban akarják engedélyezni a védett erdők kivágását is.
A reményről írt könyvet a világhírű főemlőskutató és antropológus, Jane Goodall és társszerzője, Douglas Abrams. A már itthon is olvasható kötet apropóján Goodall interjút adott lapunknak. Van-e okunk az optimizmusra, hogyan kell úrrá lenni a reménytelenségen, mi tartja őt 88 évesen is aktívan, mit tanítottak meg nekünk, embereknek a csimpánzok, és melyik nagysikerű filmhez kért tőle alternatív befejezési ötletet a Netflix?
Szerelmes verset megrendelésre is lehet írni, az igazságot viszont csak elhivatottságból lehet feltárni. Többek között ezt is megtudtuk azokból a könyvekből, amelyeket a nyár beköszöntével vettünk a kezünkbe. Ajánlónkban találnak spirituális erővel felhajtó, a valósággal szembesítő és rituáléval a világ rendjét helyre tevő könyvet is.
Egy új könyvsorozat bemutatja, miként hódította meg szakmája csúcsát Jane Goodall, Coco Chanel, David Attenborough és Frida Kahlo. A HVG ajánlója a Kicsikből nagyok című könyvsorozathoz.
A holland történész-fenegyerek, Rutger Bregman arról próbálja meggyőzni az olvasót, hogy az ember a lelke mélyén rendes, szelíd lény, és nem válik azonnal vadállattá vagy gyilkológéppé, ha az őt kordában tartó társadalmi rend egy háború vagy egy katasztrófa során felbomlik. Szerinte a Homo sapiens szuperereje a barátságosságában rejlik. Interjú az Emberiség című kötet szerzőjével, aki szerint a cinizmusnak leáldozott.
A világhírű természettudós és állatvédő kapja idén a Templeton-díjat.
A Természetvédelmi Világszövetség arra hívta fel a figyelmet, hogy a kismajmokat posztoló tudósok miatt az emberek házi kedvencnek akarhatják tartani a veszélyeztetett fajokat.
Jane Goodall etológus, környezetvédő aktivista már gyerekként megkezdte az állatok megfigyelését. Alapdiploma nélkül szerzett PhD-t. A környezetvédelem felé egy amerikai tudományos konferencián hallottak fordították. Abban bízik, hogy a fiatalok folytatják, amit ő elkezdett. Portréinterjúnk.
Olyan játszóház is készült, amelyhez Goodallnak az első afrikai kutatóútján használt sátra szolgált mintául.
A világhírű főemlőskutató és a környezetvédő szerint az étkezési szokásainkat is radikálisan át kell alakítanunk, hogy megakadályozzunk egy következő világjárványt.
"Minden apró cselekedet számít" – mondta Goodall a gyerekeknek, akikkel a fákat ültették.
A fiatalokban és a rettenthetetlen emberi lélek erejében bízik a világhírű főemlőskutató és környezetvédő, Jane Goodall. A Sziget Fesztivál Love Revolution kampányának keretében Goodall rövid, de frappáns beszédet tartott arról, miért fontos felismernünk, hogy a jövőnk szorosan összefonódik a természet állapotával, és hogy miért jutnak eszébe politikusok, ha a hím csimpánzok viselkedésére gondol.
Az a pont is eljött, amikor egy 85 éves nő a Sziget programjának egyik csúcselőadója – de azért várhatóak jó bulik is, és még ékszert is készíthetünk. Ez is lesz a Szigeten csütörtökön.
A fesztivál "valódi influenszereket" hívott meg.