Kitiltás és éves fizetésmegvonás is járhat a rendbontó képviselőknek
A közintézményekbe is nehezebb lesz bejutniuk a politikusoknak akkor, ha a Fidesz-kétharmad elfogadja az Országgyűlés működését szabályozó törvénymódosítót.
A közintézményekbe is nehezebb lesz bejutniuk a politikusoknak akkor, ha a Fidesz-kétharmad elfogadja az Országgyűlés működését szabályozó törvénymódosítót.
A főpolgármester szerint a volt baloldali kormányok szereplői csak a felügyelőbizottságokba kerültek be, a cégvezetők közé viszont csak komoly pályázattal lehet bejutni. A Czeglédy-féle megbízásokról azt mondta, a kerületek ügyei semmilyen hatással nincsenek rá.
Már csak kamupárt. Jobb lenne nélküle. Hozzászólás a Korózs–Révész-vitához.
Az MSZP-s Nyőgéri Lajosnak három vállalkozását is kényszertörléssel szüntették meg és eltiltották attól, hogy vezető tisztségviselő legyen cégekben.
Nyáron a jelöltté válását próbálták megakadályozni, októberi választási győzelme óta a követeléseikkel próbálják maguk alá gyűrni Ferencváros új, független polgármesterét az ellenzék képviselő-testületbe jutott pártjai. Baranyi Krisztina az egyik legkomolyabb csörtére éppen egykori, előválasztáson legyőzött momentumos riválisával, Jancsó Andreával kényszerül.
Nemcsak a Fidesznek, az ellenzéknek is feladta a leckét Borkai Zsolt szerdai lemondása - legalábbis abból a szempontból, hogy kinek lehet a legnagyobb esélye megszerezni a luxusjacht-botrányig bevehetetlennek gondolt polgármesteri széket. Egyelőre annyi biztos, hogy a nyáron összeállt ellenzék újra együtt vág neki a megmérettetésnek, a közös jelöltet pedig feltehetően egy a budapestihez hasonló előválasztáson választhatják ki.
Hadházy Ákos szerint Borkai Zsolt az első fideszes, aki korrupciós ügy miatt kényszerült lemondásra, csak kár, hogy ehhez egy szexvideó is kellett.
Az MSZP-SZDSZ-korszak több politikusa is a városi tulajdonú cégek igazgatóságába vagy felügyelőbizottságába került a Fővárosi Közgyűlés döntései alapján.
Úgy tűnik, az ellenzéki partnerek már az örökséget méregetik. Miközben a párt képviselői sértődötten újságírókkal perelnek.
Tíz éves folyamat végére tett pontot Botka László, amikor bejelentette: kilép a Magyar Szocialista Pártból. Az MSZP cserbenhagyta a szegedi polgármestert, amikor országos terveit szőtte, most rajta a sor, hogy végleg hátat fordítson egykori politikai közösségének. Értelme a döntésnek azonban megyei szinten nincsen.
Botka László után egy fővárosi MSZP-s politikus is jelezte, elhagyja a pártot. Trippon Norbert a DK-ban folytatja.
Bebizonyosodott, hogy az ellenzéki együttműködésnek nincs alternatívája, de önmagában a kooperáció még nem vezet sikerre – írja friss tanulmányában a Political Capital. 2022-re több feladata is van az ellenzéknek: erősödniük kell a kisebb településeken is, találniuk kell egy miniszterelnök-jelöltet, és meg kell győzniük a választókat, ők is tudnak kormányozni.