Újabb kutatás bizonyítja: víz lehet a Mars felszíne alatt
Lehet, hogy mégis alkalmas az élet fenntartására a Mars – csak éppen mélyen a felszíne alatt. Új szeizmikus bizonyítékok arra engednek következtetni, hogy a Mars mélyén folyékony víz lehet.
Lehet, hogy mégis alkalmas az élet fenntartására a Mars – csak éppen mélyen a felszíne alatt. Új szeizmikus bizonyítékok arra engednek következtetni, hogy a Mars mélyén folyékony víz lehet.
Teljesen új repülési mód alkalmazásával repülhetnek a jövő drónjai a Marson.
Az Európai Űrügynökség űrszondája, a Hera jelenleg a Dimorphos nevű aszteroida felé tart, hogy méréseket végezzen nála. Útja során azonban a Marsot is megörökítette.
A kínai Csu-zsung marsjáró adatait elemezve arra jutottak a szakemberek, hogy valószínűleg az egykori óceán partján járt a szonda, amikor a vonatkozó adatait rögzítette.
Látványos égi jelenségek nemcsak a Földön vannak; a NASA Curiosity marsjárója épp most csípett el egyet a vörös bolygón is, méghozzá napnyugta után.
A NASA Curiosity nevű Mars-járója a Gale-kráterből figyelve vette fel a marsi égbolton megjelenő felhőket, amelyekhez hasonló a Földön is kialakul.
Az orosz Roszatom tudósai állítólag egy olyan plazmahajtóművel rukkoltak elő, ami forradalmasíthatja a bolygóközi utazást. A prototípus már megvan, most a finomhangolás és a tesztelés kezdődik.
Szoros közelségbe kerül a Hold és a Mars vasárnap este, az égi jelenség szabad szemmel is könnyen megfigyelhető lesz – közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló.
Egy romos épület alapjának látszódik az a képződmény, amiről a NASA űrszondája készített fényképet, miközben a Mars felszínét pásztázta.
Miközben a holdra szállással is egyre inkább küszködik a NASA, Donald Trump – és a hozzá közel álló Elon Musk – egyre inkább a Mars felé kacsintgat. Bemondani azonban könnyebb, mint megcsinálni, rengeteg megoldandó kérdés van technológiai és pénzügyi téren is.
Rendkívül költséges lehet a marsi minták Földre küldése, ezért a NASA több megoldáson is gondolkodik, amelyek csökkenthetik a projekt árát.
A Mars Chopper néven hivatkozik a NASA arra az új repülő szerkezetre, ami a tervek szerint a vörös bolygón végezne tudományos munkát. A mikor egyelőre még kérdés.
Bár az Ingenuity nevű marsi helikopter lassan egy éve, hogy mozgásképtelenné vált, a mai napig hasznos munkát végez a vörös bolygó felszínén.
Napos, meleg idő előzi meg a Mars-küldetéseket is veszélyeztető, óriási porviharokat – ez pedig a vörös bolygóra készülő emberek számára is fontos felfedezés.
A férfit állítása szerint nem izgatja a kártérítés, csupán tudni szeretné, hogyan maradhatott le a jellegzetes hullámos vonal a csokiszeletről.
Ha tiszta lesz az égbolt, más napokon is meg lehet majd pillantani.
Ausztrál kutatók az egyik Marsról származó meteoritban cirkon kristályra bukkantak, aminek tulajdonságai fontosak lehetnek a marsi élet kutatása szempontjából.
A NASA friss kutatási eredménye szerint másként teljesítenek az asztronauták a Földön és az űrben. Utóbbi azért probléma, mert negatív hatása lehet a hosszú távú űrutazásra is.
A NASA Curiosity nevű járműve decemberben érheti el a Marson található Sharp-hegy azon részét, ahol egykor víz volt a felszínen.
A SETI Intézet kutatói úgy gondolták, talán soha nem sikerül megfejteni azt a titokzatos üzenetet, amit az ExoMars űrszonda segítségével küldtek a Földre az emberiségnek. Egy év alatt mégis összejött, most pedig az értelmezés az új cél.