Putyin Lukasenkának: Szeretném, ha a belaruszok maguktól oldanák meg a helyzetet
A belarusz elnök figyelmeztette a Nyugatot: „ha valakinek viszket a tenyere, készen állunk, hogy megvakarjuk”.
A belarusz elnök figyelmeztette a Nyugatot: „ha valakinek viszket a tenyere, készen állunk, hogy megvakarjuk”.
Az Egységes Oroszország párt magasan nyerte a régiós választásokat, csak két város önkormányzatában vesztették el a többségüket.
Ha hihetünk az exit-poll eredményeknek, az ellenzéki Navalnijék a kanyarban sincsenek az oroszországi regionális választásokon.
Az orosz külügyminiszter az állami tévének adott interjút, hogy biztosítsa a választókat: a Kreml bizony lesöpri a válláról az uniós szankciókat, de azért megtorlás is lesz.
Ötletpályázatot írt ki a Vörös téri mauzóleum Lenin nélküli hasznosítására az orosz építészszövetség.
Több mint 300 új halfajt azonosítottak Oroszország és a szomszédos régiók édesvizeiben egy, a halak és tengeri állatok sokszínűségét vizsgáló átfogó kutatás során.
A hidegháborús fegyverkezési verseny idején a Szovjetunió fejlesztette ki, és Oroszország finomította tovább a novicsok idegmérget, amelyről Moszkva az erre vonatkozó, általa aláírt nemzetközi szerződés ellenére sem mond semmit.
Az eddig lavírozó Németország elhatározása kell ahhoz, hogy Alekszej Navalnij ellenzéki politikus megmérgezése miatt a Nyugat esetleg ismét szankciókkal sújtsa Putyin birodalmát. Az elszántságot gyöngítheti a konkrét bizonyíték hiánya és gazdasági érdekek, s Moszkváról leperegtek az eddigi szankciók.
175 emberre és 44 szervezetre vonatkoznak az uniós büntető intézkedések. A korlátozások a vagyoni eszközök befagyasztása mellett beutazási tilalmat foglalnak magukban.
A hatóságok közben megerősítették az orosz ellenzéki vezető védelmét, mert újabb támadástól tartanak.
Az orosz energetika egyik legfontosabb vezetőjét vitték el korrupció gyanújával.
Egy hete Donald Trump még arról beszélt, hogy nem látott bizonyítékot a mérgezésre, most a külügyminisztere már tudni véli, hogy magas szintű orosz vezetők irányították azt.
Oroszország a világ legnagyobb búzaexportőre, a Közel-Kelet pedig a legnagyobb importőr. Ráadásul fizetőképes, vagyis Oroszország kasszájába szép pénz érkezik a búzáért. De mi van akkor, ha egy közel-keleti állam nem tud fizetni?
Egy orosz jogszabálytervezet 20 százalékban maximalizálná az Apple és a Google részesedését az alkalmazásboltokban generált bevételekből.
Több furcsaság is szerepel abban a tanulmányban, amely a kedden forgalomba került orosz koronavírus-vakcina hatásosságát taglalja – állítják a dokumentumot ellenőrző nemzetközi kutatók. A bírálók egy érzékletes hasonlata szerint a benne szereplő adatok nagyjából azt a képet mutatják, mint ha valaki egy dobókockával többször is pontosan ugyanazt a számsort dobná ki.
Az orosz ellenzéki orvosai szerint arról még túl korai beszélni, hogy milyen hosszú távú hatásai lehetnek a mérgezésnek.
Júliusban az átlagosnál harmincezerrel többen haltak meg Oroszországban, és a legújabb halálozási adatok is arra utalnak, hogy a moszkvai hatóságok jelentősen alábecsülik a koronavírus-járvány következtében elhunytak számát.
Donald Trump amerikai elnök szerint nagyon komolyan kell foglalkozni a Navalnij-üggyel, de egyelőre az USA-nak semmi bizonyítéka nincs arra, hogy a legismertebb orosz ellenzéki politikus valóban mérgezés áldozata lett volna.
Az alapvető demokratikus jogok elleni durva támadásnak nevezte a legismertebb orosz ellenzéki, Alekszej Navalnij megmérgezését Jens Stoltenberg. A NATO-főtitkár nemzetközi fellépést szorgalmazott Oroszország ellen.