Peter Pomerantsev: Moszkva a dantei Pokol, Putyin pedig maga a hit
Gengszterekről, szupererővel rendelkező politikusokról, manipulátorokról beszél A Semmi nem igaz, bármi megtörténhet szerzője, Peter Pomerantsev.
Gengszterekről, szupererővel rendelkező politikusokról, manipulátorokról beszél A Semmi nem igaz, bármi megtörténhet szerzője, Peter Pomerantsev.
A hit, a szerepek, a pozíciók úgy változnak, ahogy a valóságot átfogalmazó forgatókönyvírók elképzelik. A hideglelős hatalomtechnikát bemutató könyv szerzője szerint a Kreml nem követi el újra azt a hibát, amit a Szovjetunió: az ő tévéje soha nem lehet unalmas.
Elsőként az orosz válogatott jutott a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornájának fináléjába.
A tervezet bejelentése után lemondott a teljes orosz kormány.
Az államilag szervezett doppingprogram azért már sok volt.
Märcz Tamás együttese 14-10-re győzött Oroszország ellen.
A január 15-i váratlan moszkvai kormány-átalakítással Vlagyimir Putyin megszabadult az egyre népszerűtlenebbé váló Dmitrij Medvegyev miniszterelnöktől, egyúttal hangzatos reformokat is hirdetett, de valójában mindez már annak a jele, hogy az Oroszországot 20 éve irányító nagy kombinátor megkezdte a felkészülést arra, hogy 2024-ben lejár az utolsó államfői mandátuma.
Leégett egy munkásszállónak használt faépület a nyugat-szibériai Tomszk megyében, a tűznek tizenegy halálos áldozata van – közölte kedden az Interfax hírügynökség.
Több mint 150 országot vizsgálva készítette el új kutatását a Comparitech. Arra voltak kíváncsiak, hol korlátozzák és hol nem az internetet. Magyarország jól vizsgázott.
Eredményesnek nevezte a berlini Líbia-konferencián kollégáival folytatott párbeszédet Mike Pompeo amerikai külügyminiszter. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter viszont úgy vélte, nem kezdődött igazi párbeszéd.
Vlagyimir Putyin orosz elnök azt mondta szombaton, hogy ellenzi azt az elképzelést, hogy az ország vezetője korlátlan ideig maradhasson tisztségben, ahogyan az egykor a Szovjetunióban volt.
Megkezdődött a 2020-as modellévre szánt orosz terepjáró kereskedelmi forgalmazása.
Mihail Misusztyint, a szövetségi adóhivatal vezetőjét jelölte kormányfőnek Vlagyimir Putyin orosz államfő.
Váratlanul lemondott szerdán az orosz kormány, s Vlagyimir Putyin államfő azonnal elfogadta Dmitrij Medvegyev távozását. A Putyin hű szövetségesének számító politikus ügyvezetőként hivatalban marad a következő miniszterelnök hivatalba lépéséig. A lemondást nem sokkal azután jelentették be, hogy évértékelő beszédében Putyin alkotmánymódosításokat javasolt, s ezek értelmében nőne a kormányfő és a parlament jogköre, s szűkülne az államfőé. A kormány lemondásáról reggel még a miniszterek sem tudtak.
Újabb intézkedéseket jelentett be az orosz elnök annak érdekében, hogy megálljon az ország népességének csökkenése. Vlagyimir Putyin főként a belpolitikának szentelte 16. évértékelő beszédét, ám azért arról is szót ejtett, hogy az erős hadsereg ugyancsak záloga az ország megmaradásának. Putyin javasolta azt is, hogy a parlament vegye át az államfői hatalmi körök egy részét. Úgy tűnik, már 2024-re készül, amikor lejár a jelenlegi alaptörvény szerinti utolsó államfői mandátuma.
Az e heti iráni eset egyik legtragikusabb előzménye komoly változásokat hozott a polgári repülőgépek navigációjában, de a vadászpilóták kötelességeiben is.
Az Eb csoportkörének első fordulójában az orosz csapatot győzték le.
Az USA és nyugati szövetségesei szerint Irán lőtte le szerdán – valószínűleg tévedésből – a MAU ukrán légitársaság Teheránból Kijevbe induló gépét, Irán viszont lehetetlennek nevezte, hogy a repülőt rakétatalálat érte. Miközben az orosz propaganda már az USA-t vádolja a gép lelövésével, egyre több jel utal arra, hogy a Boeinget egy orosz gyártmányú rakétával semmisítették meg. A repülők történetében szomorúan gyakran fordul elő, hogy polgári gépek válnak célponttá.
Már csak 50 méter volt a két hadihajó között, amikor az oroszok irányt változtattak.