szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Míg 2018-ban összesen mintegy 15 millió beteg adatai kerültek ki az internetre, 2019-ben egyetlen félév alatt már ennek az eredménynek több mint kétszeresénél járunk.

A világ minden részén igen komoly problémát jelent, hogy a hackerek egyre több személyes adatot lopnak el. Los Angelesben nemrég 20 ezer rendőrről és városi alkalmazottról került ki információ az internetre, Bulgáriában pedig a helyi adóhatóság rendszerét feltörve több mint 5 millió állampolgár adatai kerültek illetéktelen kezekbe. Az adatlopás az élet minden területén igen komoly problémát jelent, mindez pedig hatványozottan igaz akkor, ha betegadatokról van szó. Sajnos a tendencia ezen a téren sem túl rózsás, 2019 első felében ugyanis több páciens adata szivárgott ki az Egyesült Államokban, mint 2018-ban összesen.

A Protenus egészégügyi elemzőcég összegzése szerint 2019 januárja és júliusa között több mint 32 millió beteg adatai kerültek illetéktelen kezekbe, ami több mint kétszerese a 2018-ban összesített 15 milliós "eredménynél". A cég szerint az év első felében mintegy 285 adatszivárgásra derült fény, és igen nyugtalanító, hogy a tendencia nem látszik lassulni. Sőt: míg néhány évvel ezelőtt az számított hírnek, hogy négy év alatt 29 millió betegadat került ki az internetre, addig most ezt fél év leforgása alatt sikerült "túlszárnyalni".

A Protenus szerint az adatszivárgás 60 százaléka valamilyen hackertámadás miatt történt, többek között az is, amikor a legtöbb adatot lopták el egyszerre 2019-ben. Ekkor a betegekről szóló információkat tároló ügynökségeket célozták meg, és végül 20 millió adatot szereztek meg a kiberbűnözők.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!