Rossz jel: a klímaváltozás miatt elkezdtek bezöldülni a tavak Amerikában
A globális felmelegedés hatására példátlan méreteket öltő algavirágzás zöldre festi a tiszta vizű hegyi tavakat az Egyesült Államok nyugati részén.
A globális felmelegedés hatására példátlan méreteket öltő algavirágzás zöldre festi a tiszta vizű hegyi tavakat az Egyesült Államok nyugati részén.
Az állateledelként is szolgáló szója miatt ugyanis erdőket irtanak ki. Két dolog azonban megakadályozza a fenntartható és környezetbarát állateledeket készítését: az ár és a jogszabályok.
Az algák csaknem 2 négyzetkilométernyi területet festenek zöldre az Antarktiszon, ami azt jelenti, hogy nagyjából 500 tonna szén-dioxidot nyelnek el évente. A globális felmelegedés és a hó olvadása azonban őket is veszélyezteti.
Felfedezték a kutatók, hogy az algák tudnak géneket lopni a baktériumoktól, ezáltal jobban tűrik a stresszes, változó környezetet.
A Reebok 2020 őszén dobja piacra az első olyan futócipőjét, melyet teljes mértékben hagyományos tervek alapján, de ugyanennyire nem hagyományos anyagokból készítettek el.
Hat kontinens 33 országának 71 nagy tavát vizsgálták a kutatók.
Az algák mennyisége ugyan az elmúlt napokban csökkent, de a tó vize még így is zöldben játszik.
A kiterjedt algavirágzás óriási ökológiai és gazdasági terhet jelent, az így keletkező hatalmas mennyiségű biomassza azonban a jövőben bioműanyagok, biogáz vagy bioetanol nyersanyagforrásaként is hasznosítható.
A szakemberek még nem tudják biztosan, pontosan mi is lehetett az a zöld hab, amely egy nagyobb méretű csatornanyíláson tört fel Bluffdale-ben, Utah államban. Elképzelhető, hogy algáktól zöldült be, de az is lehet, hogy egy mohairtáshoz használt szerből képződött hab, ami az emberi egészségre valószínűleg nem veszélyes.
A messze a határérték alatt maradó algakoncentráció, a vízminőség látványos javulása az egész Balaton táplálékhálózatára hatással van – állapították meg az MTA Ökológiai Kutatóközpont Balatoni Limnológiai Intézet munkatársai.