szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A szakszervezet szerint a gyárban a járvány idején is termelnek, így semmi sem indokolja, hogy ne emelkedjenek a bérek.

Közleményt adott ki a Vegyipari Dolgozók Szakszervezetének elnöke, Székely Tamás azzal kapcsolatban, hogy a mai napig nincs megállapodás a térség legnagyobb gyógyszergyárában, a csaknem 500 embert foglalkoztató, indiai tulajdonú tiszavasvári SunPharma cégnél. A szakszervezeti vezető szerint egyre feszültebb a hangulat, mert a munkáltató számos ígérete mellett idén egyelőre semmilyen tényleges béremelés nem történt.

„A COVID19 veszélyhelyzet idején is rendes termelés folyt a gyárban, semmi nem indokolja tehát, hogy a dolgozók ne részesüljenek az idén béremelésben. Különös tekintettel arra, hogy a magyarországi gyógyszergyárak közül a tiszavasváriban a legalacsonyabbak az átlagkeresetek” – írja, hozzátéve, hogy ha nincs bérfelzárkóztatás, újabb elvándorlási hullám jöhet, amely komoly problémát jelenthet a termelésben.

A munkáltató szerint „a SUN menedzsmentje olyan keresetfejlesztési megoldást engedélyez, amely részben ösztönző hatást jelent a nagyobb üzleti eredmény elérésére.” A Szakszervezet képviselői tájékoztatták a társaság vezetését, hogy az alapbéremelés megvalósításánál meg kellene vizsgálni egy olyan lehetőséget, ahol fizetési sávokat alakítanak ki, és ezekre a csoportokra eltérő mértékű emelést hajtanának végre. A szakszervezet továbbra is fenntartja, hogy a tavalyi mértékű, 13 százalékos átlagos alapbér-emelésre lenne szükség.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gáti Júlia hvg360

A magyar gyógyszergyártók is szenvednek, csak nem beszélnek róla

Minden ország ráült az egészségügyi készleteire, és valamennyien kiszolgáltatottak a távol-keleti importnak. Magyarország függősége a legnagyobb. Tartós hiány leginkább maszkból és kézfertőtlenítőből van. A védőfelszerelések zömét épp ott gyártják, ahonnan a koronavírus-járvány kiindult.