Csak három orosz atlétának engedélyezték, hogy semleges színekben indulhasson az olimpián
A sportági világszövetség 2015 novemberében tiltotta el az oroszokat a nemzetközi versenyektől, mivel kiderült, az országban rendszerszintű doppingolás folyt.
A sportági világszövetség 2015 novemberében tiltotta el az oroszokat a nemzetközi versenyektől, mivel kiderült, az országban rendszerszintű doppingolás folyt.
Oroszország nagyon nehezen akarta átadni az adatokat.
A Magyar Antidopping Csoport vezetője szerint semmi sem igaz abból, ami rájuk vonatkozóan elhangzik az Aján Tamás bukását előidéző dokumentumfilmben.
A Nemzetközi Súlyemelő-szövetség volt elnöke továbbra is tagadja az ellene felhozott vádakat.
Két hónappal meghosszabbították a felfüggesztését, amely eredetileg 90 napig tartott volna.
Két éve ugyanis utasította segítőit, hogy törjék össze a levett vérmintáit tartalmazó fiolákat.
Az államilag szervezett doppingprogram azért már sok volt.
Négy román súlyemelő is megbukott az ismét elvégzett vizsgálatokon. Könnyen megeshet, hogy Románia egyetlen súlyemelőt sem indíthat az idei nyári olimpián, Tokióban.
A súlyemelő szövetség elnöke szerint tönkre akarják tenni a sportágat a doppingvádakkal.
A NOB egyik tagja szerint a felfüggesztés lenne a megoldás, amíg tisztázzák a vádakat. Az Aján Tamás vezette szövetség válságtanácskozást tart.
Az aktuális súlyemelő-botrány fényében érdemes utánanézni a doppingolás múltjának. A vizsgálatban érdemes visszamenni az őskorig, akármilyen hihetetlenül hangzik is ez. Az alábbi cikk a HVG 1996. július 13-i számában, az atlantai olimpia megnyitója előtt jelent meg.
Robert Farah állítja: csak szennyezett húst evett.
Újratesztelték a 2012-es londoni játékok idején levett mintájukat, és úgy néz ki, hogy doppingoltak.
Újabb családtámogatási ötleteket lengetett be Orbán Viktor; bosszúakciót hirdetett Irán az Egyesült Államok ellen és egyelőre gyorsan be is fejezte; súlyos vádakat fogalmaztak meg a Magyar Antidopping Csoporttal és a Nemzetközi Súlyemelő Szövetséggel szemben. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Aján Tamás, a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség elnöke nem mond le, de nem is indul a jövő évi tisztújításon.
Ezek közül 1100-at az olimpiai sportágakban szereplő sportolókon végeznek el.
Az orosz sportolóknak az államilag támogatott doppingolás miatt immár évek óta ez a sors jut. A kérdés a magyar sportolókkal kapcsolatban azért merül fel, mert az ARD német tévé hatalmas botrányt robbantott ki az Aján Tamás vezette Nemzetközi Súlyemelő-szövetség ügyeit vizsgálva.
Nincs szükség porkavarásra – egy titkos hangfelvétel szerint ezt mondta Aján Tamás 2009-ben az auditoroknak, akik a titkos svájci bankszámlák után érdeklődtek. Az ARD nagy port kavart riportjának eddig ismeretlen részeit olvashatják most.
Nagyon súlyos állításokat fogalmazott meg az ARD oknyomozó újságírói által készített dokumentumfilm a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség magyar elnökéről, Aján Tamásról, illetve a Magyar Antidopping Csoportról. A filmben korrupcióról, titkos bankszámlákról, meghamisított doppingtesztekről beszélnek. A filmet egyelőre csak Németországban lehet legálisan megnézni. A téma fontossága miatt a film teljes leiratát közöljük.
Újrateszteltetné az Egyesült Államok Súlyemelő-szövetsége (USAW) a riói olimpián, valamint az utóbbi világbajnokságokon és más nemzetközi versenyeken levett doppingmintákat. A WADA egyelőre annyit közölt, hogy vizsgálódik.