Koronavírus: 27 elhunyt, 465 új fertőzött
Továbbra is ezer fölött van a kórházban ápolt covidos betegek száma.
Továbbra is ezer fölött van a kórházban ápolt covidos betegek száma.
Az Amerikai Orvosi Kamara lapjában jelent meg kutatási eredmény arról, hogyan teljesít a kínai koronavírus elleni vakcina a klinikai tesztek harmadik fázisában.
Az évismétlő fiúk óra közben akartak kisétálni a teremből, majd amikor a tanáruk rájuk szólt, fenyegetni kezdték.
A londoni Great Ormond Street Gyermekkórház szakemberei szerint nagyon ritka, hogy a gyerekeknél többszervi elégtelenség jelentkezik.
Korábban évente csak egy-két esettel találkoztak, a koronavírus-járvány miatt azonban egyre gyakoribbá vált a feketegomba-fertőzés Indiában. A cukorbetegek különösen veszélyeztetettek.
Néhány lépéssel újra közelebb kerülünk ahhoz, hogy az élet visszazökkenjen a régi kerékvágásba. Megszűnik a kijárási tilalom, lehet lagzit, zenés-táncos rendezvényt tartani, tüntetni. Összeszedtük, mi változik.
A kórházban ápolt koronavírusos betegek száma 1908-ra csökkent.
Az elhunytak száma átlépte a 29 ezret.
A miniszter szerint most már a rendezvényekről dönthet a kormány.
Újabb, érdekes jelenség ütötte fel a fejét azok közt, akik átestek a koronavírus okozta betegségen. Covid-körmöknek hívják.
A hindu vallásban szentként tisztelik a szarvasmarhákat, arra ugyanakkor nincs tudományos bizonyíték, hogy az ürülékük védene a koronavírus ellen.
A feketegomba-fertőzés során elfeketedhet vagy elszíneződhet a beteg orra, látászavar és mellkasi fájdalom alakulhat ki. A fertőzés kifejezetten agresszív a legyengült immunrendszerű pácienseknél.
A Népszava korábban úgy értesült, hogy vasárnap újra megnyílik ez a lehetőség.
Gépi lélegeztetésre 403 koronavírusos beteg szorul.
Egy ötvenes férfi tesztje pozitív lett, a szakembereknek pedig fogalmuk sincs, hol, kitől kapta el a fertőzést. Ő az első regisztrált fertőzött Új-Dél-Walesben március 31. óta.
Már több mint 28 ezren vesztették életüket a fertőzés következtében Magyarországon.
Az egészségügyi tárca szerint a náluk kimutatott mutáció nem azonos az Indiában jelenleg súlyos járványhelyzetet okozó vírusvariánssal.
A Pfizer és a BioNTech május elején nyújtja be a kérelmét az alkalmazási engedély kiterjesztésére, így nyáron megkezdődhet a 12–15 évesek oltása is a közös fejlesztésű vakcinájukkal.