Iványi Gábor és Beer Miklós sem érti, miért kellett keresztet tenni a Szabadság-szoborra
Mindketten úgy gondolják, a hitnek nem a külsőségekben kéne megjelennie.
Mindketten úgy gondolják, a hitnek nem a külsőségekben kéne megjelennie.
Bár szélsőségesen megosztott és gyenge mentális állapotban lévő társadalmunkban ahhoz szoktunk, jobb, ha elkerüljük a véleménykülönbségeket, valójában szükség van ezekre, hogy kialakulhasson a társadalmi konszenzus – írja a Pázmány oktatóinak ügyéről a szerző.
Keresztény ismerőseim mostanában az alábbiakhoz hasonló kérdésekkel keresnek: hogy lehet az, hogy háborús időkben, amikor gyermekek százai halnak meg, a kormánypárti médiában a homoszexualitást állítják be a legsúlyosabb erkölcsi problémaként? Írásom nemcsak kedves keresztény, hanem kedves nem keresztény olvasóimnak is szól.
Nikol Pasinján kereszténységét kétségbe vonta az örmény ortodox egyház vezetőjének szóvivője, mire a miniszterelnök sajátos javaslattal állt elő vallási hovatartozásának bizonyítására.
Annyi templom felújítását jelentették be kormánytagok 2010 óta, hogy ennek alapján már nem is volna szükségük a kistelepüléseknek a minap bejelentett új pályázatra. Miközben a templom ma is a falvak egyik büszkesége, a hitélet szempontjából egyre kisebb a szerepe.
A Pride betiltása után az ELTE oktatói és kutatói szolidaritási nyilatkozatban álltak ki az egyetem azon hallgatói és munkatársai mellett, akik fenyegetve érezhetik magukat a diszkrimináció és a szabad véleménynyilvánítás korlátozása miatt. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem pszichológus oktatóiként ezzel egyetértésben szeretnénk kifejezni, hogy a keresztény értékrenddel összhangban a szeretet minden formáját támogatjuk, míg a gyűlöletnek és a kirekesztésnek minden formáját elutasítjuk. Kengyel Judith Gabriella, Szondy Máté és Zsila Ágnes pszichológus egyetemi oktatók írása.
Alapjogokat nem lehet hitelvek szerint korlátozni, ha ragaszkodunk a világnézeti szabadság elvéhez. Vélemény.
Alapvetően erkölcstelen húzással tenné a magyar jog részévé a kormány a Bibliát, pontosabban azt a – még teológusok szerint is szimbolikus – leírást, hogy Isten, miután megteremtette a Földet, megalkotta a férfit, majd annak oldalbordájából a nőt. Hitbeli meggyőződések alaptörvénybe írásával a hatalom látszólag meghatározott egyházak kedvében jár, valójában viszont mérhetetlen kárt okoz (nekik is).
Lili ma már a kollégium környékét is elkerüli, Helena viszont úgy érzi, szülei helyett szülei voltak a nevelők az Opus Dei intézményében. A Magyarországon is befolyásos katolikus szervezet kezdetben a férfiaké volt, mára nőknek is teret ad. Milyen NER-közeli női előadók bukkannak fel a kollégiumokban? Hogyan lehet a szervezet tagjává válni, és mivel jár, ha valaki „a Mű”-nek szenteli az életét? Mi történik, ha valaki inkább otthagyná a közösséget?
A politika nem sajátíthatja ki a kereszténységet, és nem használhatja a társadalom megosztására, a hatalomnak pedig szolgálnia kell az embereket, nem pedig félelmet kelteni bennük. Marianne Edgar Budde washingtoni püspöknő Trump beiktatásának napján elmondott prédikációja nem véletlenül váltott ki rendkívüli visszhangot. Vélemény.
Mikor született? Hol született? Mi volt az anyanyelve? Tényleg keresztre feszítették? Létezett egyáltalán? A legjobb tudásunk szerint Jézus Krisztus történelmi személy, akiről tudunk tényállításokat tenni, ha nem is sokat. Ezeket szedtük össze.
Bese Gergő esete kapcsán többen annak adtak hangot, a pap bűnei miatt egyházilag érvényes-e a házasságuk, nem kell-e a gyereküket újra megkeresztelni, érvényes-e a gyónás után adott feloldozás. Az egyháznak azonban erre kész válasza van, hiszen már a korai időkben szembesült azzal a problémával, hogy a papok is bűnbe esnek. S ezért megoldást kellett találni arra a problémára, hogy ha egy bűnös pap szolgáltatja ki a szentségeket, akkor azok érvényesek-e.
Izgalmas kéziratra bukkantak papirológus kutatók: az eddig ismert legkorábbi feljegyzésre, mely Jézus gyermekkoráról szól, és egy iskolai vagy kolostori írásgyakorlat során születhetett.
Azzal az indokkal született a döntés, hogy a mű tartalma ellenkezik az iszlám hittel.
Rögtön meg is keresztelkedett a Temzében.
Szerzőnk felteszi a kérdést: melyek lesznek azok a helyek, ahová a közeljövőben meghívják a korábban a Megafon központját felszentelő papot. Javaslata szerint mindenekelőtt a Magyarságkutató Intézetbe kellene beugrania, „mert őstörténetünk egyik sajnálatos hiányossága az, hogy nélkülözi a megszentelést". Vélemény.
Nényei Pál, a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium tanára egy véleménycikkben reagált arra, hogy a Mandiner elővette az iskolát, amiért az az aktivista Molnár Áronnal (noÁr) szervezett egy beszélgetést. A pedagógus a saját egyházát is kritikával illeti.
Nem tudta zavarba hozni a miniszterelnök-helyettest az ellenzéki kérdés, hogy miért csökkent a KSH adatai szerint csaknem egymillióval a katolikusok száma. Semjén Zsolt szerint hangulatkeltés és egyházellenes propaganda folyik, de “Magyarország továbbra is erős bástya a keresztény világban”.
Mit kezdjünk a keresztény Magyarország hazugságára épült intézményrendszerrel, és ki képviseli a többséget, miután kiderült, hogy a keresztény kurzus nem? Vélemény.