#koronavírus












Romániában most derült ki, hogy már 69-en haltak meg a járványban
 

Romániában most derült ki, hogy már 69-en haltak meg a járványban

Romániában egy nap alatt több mint másfélszeresére nőtt a koronavírus-járvány halálos áldozatainak száma a statisztikában, kedden vesztegzár alá vonták a kór gócpontjának számító bukovinai Suceavát, az országban pedig további 36 kórházat szabadítanak fel a koronavírusos betegeknek.

MTI MTI



Feldmár András: A mostani helyzet emlékeztet minket a gyerekkorunkra
 

Feldmár András: A mostani helyzet emlékeztet minket a gyerekkorunkra

„Azok a pácienseim, akik eddig is féltek mindentől, most egyre jobban érzik magukat, mert mindenki azt csinálja, amit ők mindig is csináltak” – mondja Feldmár András pszichoterapeuta, hozzátéve, hogy mindenki tanulhatna ezektől az emberektől, mert nekik van a legnagyobb tapasztalatuk. Mit tehetünk a félelemmel? Feldmár András és Büky Dorottya, a Feldmár Intézet igazgatójának beszélgetése.

HVG Extra Pszichológia HVG Extra Pszichológia




Összeomlás jöhet, ha nem kap megint állami segítséget az építőipar
 

Összeomlás jöhet, ha nem kap megint állami segítséget az építőipar

Projektleállások, jogi bonyodalmak, félelem a likviditási és foglalkoztatási nehézségektől – ez jellemzi most az építőipart, ahol minden szereplő arra vár, mit lép majd az ágazat legnagyobb megrendelője, az állam. Ha letennék a munkát, sok mikrovállalkozás és kkv azonnal ellehetetlenülne, a nagy cégeket pedig a sokfős brigádok közötti gyorsabb vírusterjedés fenyegeti, így a tömeges létszámkiesés akár már egy beteg diagnosztizálásával garantált.

Daczi Dóra Daczi Dóra