Félmilliárddal támogatja a kormány a falusi kutyák és macskák ivartalanítását
Az önkormányzatok pályázhatnak a pénzért, egy-egy település 1,5 milliót kaphat.
Az önkormányzatok pályázhatnak a pénzért, egy-egy település 1,5 milliót kaphat.
Egy új japán kutatás tovább árnyalja a képet a kutyák és a macskák közötti különbségről.
Hamarosan visszatér az elnöki rezidenciára a két németjuhász, akik közül a fiatalabbik hétfőn belekóstolt egy titkosügynökbe.
A híresség 500 ezer dollárt ajánl annak, aki visszaviszi az eltűnt kutyáit.
90 százalékos pontossággal különböztet meg öt alapvető érzelmet a Petpuls nyakörve.
Annak ellenére, hogy a kutyák hallása kiváló, mégsem figyelnek a szavak közötti különbségekre, ha azok csak egy beszédhangban térnek el. A négylábúak ilyen jellegű figyelmi beállítódása lehet az egyik oka annak, hogy a legtöbb kutya élete során csak kevés szót tanul meg felismerni – ezt állapították meg az MTA–ELTE Lendület Neuroetológiai Kutatócsoport munkatársai új tanulmányukban.
Olyan hangokat és zajokat használtak, amelyekre elvileg reagálnak a négylábúak.
Feljelentést egy állatvédő tett, miután látta a külföldiek által készített rejtett kamerás felvételeket.
Furcsa módon akarják az embereket felelős állattartásra nevelni. A tervezett tiltás nagy felháborodást váltott ki.
A kutyák szaglása olyannyira kiváló, hogy a szervezetben megbúvó koronavírust is képesek felismerni.
A Magyar Hang munkatársa, Végh László kapta idén a Hemző Károly-díjat. A fotográfus "folyamatos elmélyült munkásságával, a szakmai tudás fölényes birtoklásával és a valóban hosszú éveken átívelő riportjaival magasodott ki az idei mezőnyből", a pénzjutalommal és a Capa Központ F8 Galériájában kiállítási lehetőséggel járó elismerést pedig az erdélyi katolikus plébánosról szóló riportjáért kapta. A pap Európa- és világbajnok kutyaszánhatjó, 12-13 huskyról gondoskodik. Az ő eltökéltségét, különös hobbiját mutatja be Végh László riportja.
A Leishmania nevű húsevő parazita a trópusi és szubtrópusi régiókban honos, de ma már az Egyesült Államokban is egyre gyakrabban találkozni vele.
Ahogy az emberek esetében, úgy a kutyáknál is változik a személyiség a korral, de ezek a változások nem egyenletesen, hanem szakaszosan történnek – állapítják meg az ELTE Etológia Tanszék és a Bécsi Állatorvosi Egyetemen működő Clever Dog Lab munkatársai legújabb tanulmányukban.
Az eddigi tesztek alapján szinte százszázalékos pontossággal meg tudják állapítani, melyik ronggyal törölte meg magát aktív fertőzött.
A táplálkozás és a tréning nem védi az idős kutyákat a szellemi leépüléstől – állapították meg a Bécsi Állatorvosi Egyetem kutatói.
Az Ökológiai Kutatóközpont, a Stockholm Egyetem és az ELTE Etológia Tanszék munkatársai evolúciós megközelítésben vizsgálják a kutyafajták viselkedését, azt kutatják, hogy mely fajták játékosabbak és ennek milyen evolúciós okai lehetnek. Legújabb eredményeikről a Royal Society Biology Letters című szakfolyóiratban jelent meg beszámoló.
Egy új-zélandi pár szerint a két kedvencük minden pénzt megér.
Kíváncsiak a brit kutatók arra, hogy a négylábúak, amelyek a Parkinson-kór esetében már bizonyítottak, a koronavírus ellen is bevethetők-e.
Számos nyakörvtípus veszélyességét tesztelte a Notthinghami Trent Egyetem kutatócsoportja. Egy kutyanyakat utánzó modellen nyomásmérő készülékkel mérték meg, mekkora nyomást fejt ki a nyakörv és az automata póráz, ha meghúzzák a szárat.
Az ELTE Etológia Tanszékének munkatársai legújabb kutatásukban matuzsálemi, 22 és 27 éves kort megélt kutyákat vizsgálva olyan génváltozatokat azonosítottak, amelyek az eddigi ismeretek szerint nem fordulnak elő átlagos élethosszú kutyákban.