Átlagosan 148 ezer forintba kerülnek havonta a fővárosi albérletek
Lefutott a tanévkezdés okozta roham az albérletpiacon, kicsit csökkentek az albérletárak.
Lefutott a tanévkezdés okozta roham az albérletpiacon, kicsit csökkentek az albérletárak.
Budapesten a használt lakásoknál például 4–5, az új építésűeknél pedig 7–8 százalékos áremelkedés várható.
Az állam a tervek szerint száz százalékban finanszírozni fogja, hogy 35 ezer család feje fölé napelem kerülhessen. De nem árt, ha jó állapotban van a tető, mert arra nem lehet költeni a pénzből.
A klímaváltozás az ingatlanpiacra is kihat. Lehetséges, hogy a napfényes lakás már nem lesz túl vonzó hívószó a hirdetésekben.
Stabilizálódott az építőanyag-piac, de árcsökkenés helyett inkább a forgalom csökken, a kereskedők árrését felzabálta a drágulás, és több magánberuházó is eltántorodott. Ellátási hiány azonban nincs, és a stabil árak révén már végre tudnak számolni az új lakások építésében utazó nagyberuházók: 200-300 ezer forinttal magasabb négyzetméterárakkal.
A havi lakáshitel folyósítás sorozatban négy hónapig döntötte meg az addig elképzelhetetlennek látszó rekordokat, júliusban azonban vége szakadt ennek a nagy menetelésnek. Alacsony intenzitású hitelezésről így sem beszélhetünk, a 132,5 milliárdos forintos hitelkihelyezés így is példátlan az elmúlt években megszokott számokhoz képest. A kamatok meglepetésre még nem emelkedtek érdemben a júliusi hónapban, így bár némi visszaesés látható, hirtelen fékezésre a jövőben sem érdemes számítani a lakáshiteleknél.
Havi tízezrektől milliókig terjednek az ingatlan.com oldalon hirdetett albérletek árai.
Az árak emelkedése úgy tűnik, megállíthatatlan.
Elszabadultak az árak az ingatlanpiacon az Egyesült Államokban, ahol idén már 13%-os volt a növekedés. Ilyen magas csak a 2008-as pénzügyi válság előtt volt – írja a londoni Economist.
Ismét dübörög a kormány otthonteremtési programjával is doppingolt építőipar. Az alapanyagok nem várt mértékű drágulása miatt azonban a szakma képviselői már a vészharangot kongatják.
Idén májusban már majdnem annyi lakás cserélt gazdát, mint 2019-ben, a járvány előtt.
A járványhatás még nem látszik a lakásátadások számában, de az építési kedv visszaesett. Az önkormányzati bérlakások körüli kavarás is borzolja a kedélyeket.
A gazdasági kilábalás kezdetével ismét egyre többen vesznek lakásokat, és minden feltétel adott ahhoz, hogy ismét a budapesti ingatlanokat keressék a vevők. Mennyit kell ráfizetnie annak, aki egy vidéki nagyvárosból költözne Budapestre, és milyen lehetőségei vannak a pénz előteremtésére? A fővárosba költözők lehetőségeinek járt utána a Bank360.
Erre hívta fel a figyelmet a CNN gazdasági rovata. Az elmúlt húsz évben még soha ilyen gyorsan nem emelkedtek a lakásárak világszerte - állapította meg az OECD, amelynek Magyarország is tagja.
Még a panellakások ára is több mint 9 százalékkal emelkedett az elmúlt egy évben.
Egy holland pár fog lakni a nyomtatott betonból készült épületben.
A piaci árnak akár a feléért ígérnek lakásokat, majd a többmilliós előleget zsebre rakva felszívódnak: az ingatlanpiac felpezsdülésével előkerültek a szerencselovagok, akiknek sokan bedőlnek.
Ahhoz, hogy az új lakások és házak árai fenntartható módon megfizethetőek legyenek, a kínálat bővülésére van szükség. Ez a folyamat is elindult már az ingatlan.com szerint.
Jóllehet az új lakásokra ismét bevezetett 5 százalékos áfa és a piac által régen várt felújítási támogatások piacélénkülést hoztak, a tartós és kiszámítható építési piac képe továbbra sem látszik kirajzolódni.
Megelőzve a koronavírustól sújtott gazdaság egyéb területeit, országszerte felpezsdült a lakáspiac. Teljességgel bizonytalan azonban, hogy ez meddig tart és mekkora áremelkedést hozhat.