Tömegével mondták vissza az utazásokat a piros, sárga és zöld zónák bejelentése után
Sokan sehova nem mennek idén, mert tartanak a vírustól.
Sokan sehova nem mennek idén, mert tartanak a vírustól.
A 2012 óta mutatott látványos javulás ellenére még mindig az EU hatodik legrosszabb helyén áll Magyarország a nyaralásokban.
Egymásra mutogatnak a nyaralók és a balatoni szálláshelykiadók: előbbiek szerint az árak elszálltak, a minőség pocsék, utóbbiak pedig úgy látják, hogy az elvárások nőttek a csillagos égig. Közben az állam is "kopogtat" a rövid távú szálláshelykiadók ajtaján.
Nagyon sok a nyitott kérdés a vasárnap bejelentett szigorításokkal kapcsolatban, az operatív törzs nem segít a tisztázásban.
Két órát kellett állni a regisztráció miatt a határon.
Igazi filmes toposz a nyár kötelező kelléke: a medence. Az éjszaka sejtelmesen megvilágított, nappal pedig a nyári fényben tündöklő kék uszoda státuszszimbólum, a jólét jelképe, a szerelem, az erotika helyszíne, de ha egy film központi elemeként jelenik meg a medence, akkor az is lehet, hogy a történet végére valaki bele fog fulladni. Júliusi frissítő gyanánt összegyűjtöttük a kedvenc medencés jeleneteinket.
A miniszterelnök szerint a magyar ember börtönben érzi magát, ha nem látja egy évben legalább egyszer a tengert. Megnéztük a hivatalos statisztikák alapján, hány magyar lehet, akinek nem jut tengeri nyaralás.
Mármint szegényebbek, mint a nyugatiak, a kormányfő szerint most mégis azt várja el az EU, hogy mi segítsük meg a bajba jutott déli államokat. Szólt a nyaralásokról is. Szerinte a magyar ember olyan, ha egy évben legalább egyszer nem látja a tengert, börtönben érzi magát. De a kormány ne nyaralgasson – üzente meg minisztereinek.
A légitársaság gépeivel a népszerű dél-európai nyaralóhelyek is elérhetőek lesznek.
A szakértők már tudják, mit csinálnak a magyarok idén nyáron: belföldön üdülnek. A frekventált térségekben és időszakokban már alig van megfizethető szálláshely. A foglalásokból ugyanakkor az is látszik, hogy idén csak két-három napos utazásra lesz pénze és ideje a legtöbb hazai turistának.
Franciaország az utolsó pillanatig várt a határnyitással, de most már biztos: akinek a Riviéra kell, megkapja idén is. Egyelőre nehéz megmondani, mennyit változott Nizza az elmúlt hónapok során. Nehéz időszakon vannak túl.
Ki a terminálról kilépsz, hagyj fel minden reménnyel! Varga G. Gábor repülési szakújságíró szerint nem 10 ezer méter felett van a gond az idei utazásoknál, hanem tengerszinten.
Az ibériai félszigeten a kistestvérnek lényegesen jobban sikerült átvészelnie a koronajárványt, mint a nagyobbnak. A portugálok már meg is nyitották a határaikat annak, akik repülővel jönnek. A szárazföldön viszont a félsziget most élesen elkülönül két országra. Sőt, a spanyolok azon tanakodnak, ők milyen területi eltérésekkel nyissanak. Mediterrán körképünk ibériai része következik.
Amit egy ország megtehet, azt a törökök meg is tették, hogy a leginkább rendszerető német vendégeik visszatérjenek a szállodáikba. Kérdés, hogy a szigor képes-e feledtetni a fertőzések jelentős számát.
Görögország és Ciprus hatékonyan kezelte a koronajárványt, ám mindkét országban attól tartanak, ez nem segít majd rajtuk, amikor a turizmus összeomlik. Jöjjenek - könyörögnek a görögök. Cipruson egyesek azt számolják, inkább ne jöjjenek, mert kevesek miatt nyitva tartani még nagyobb csőd lenne. Mediterrán körképünk jön a görög életérzés kedvelőinek.
Sokan tartanak attól, hogy a koronavírus európai epicentrumaként a hírekbe került Olaszországba utazzon idén. Azoknak, akik mégis vállalkoznak az útra, épp ez jelenti az előnyt. Ahol korábban nem lehetett meglenni a többi turistától, ott most nyugalom vár. De mik az árak, és melyek a szabályok? Mediterrán körképünk olasz állomása következik.
Három hónapos feszültség és bizonytalanság után épp akkor oldják fel a járványügyi kényszerintézkedéseket Európában, amikor elkezdődik a nyár. Mennyire lehet megnyugtató az idei nyaralás?
Csak úgy léphetnek be a külföldről érkezők az Egyesült Királyságba, ha két hétre karanténba vonulnak – írja elő egy friss brit kormányrendelet. Ez viszont kétségbe ejti a légitársaságokat, hiszen a hétfőtől hatályos rendelet miatt sokan meggondolják majd, hogy nekivágjanak egy utazásnak – akár Nagy-Britanniába vagy onnan el.