Fizetésük felét is elveszíthették a koronavírusos betegeket gyógyító orvosok
Védőfelszerelésük még mindig alig van, és tesztelni is csak múlt héten kezdték őket, nyilatkozta egy tüdőgyógyász.
Védőfelszerelésük még mindig alig van, és tesztelni is csak múlt héten kezdték őket, nyilatkozta egy tüdőgyógyász.
Orbán Viktor az ország legfontosabb dokumentumának nevezte az egészségügyi átcsoportosítási tervet korábban, most ez alapján csoportosítják át az erőket az egészségügyben.
A Népszava szerint a miniszter levélben kereste fel a kórházigazgatókat, hogy megérdeklődje, van-e olyan orvos, aki munkát vállalna a határon túl.
A római kormány kérte a segítséget, a maszkokkal megy ötezer védőruha is. Szerbiának, Észak-Macedóniának, Szlovéniának, és Horvátországnak is küldtünk védőeszközöket.
Az unió közben orvoscsoportot küldött Olaszországba, de más módon is segítik őket.
Orvosok, ápolók kerültek járványügyi megfigyelés alá.
Keményen küzdenek a frontvonalban dolgozók.
Egy járvány idején nagyon fontos, hogy csökkentsük a másikkal való érintkezést, és orvoshoz is csak akkor menjünk, ha nincs más választásunk. E szabály betartásában már a Google Maps is segít.
Két újabb orvos halt meg Franciaországban a koronavírus-fertőzésben, valamint egy idősotthon húsz lakója is életét vesztette.
Két újabb orvos halt meg Franciaországban a koronavírus-fertőzésben, miközben a kormány a lakosság kijárási korlátozásainak meghosszabbítását tervezi.
Rovó László síelni volt Olaszországban, hazajött, majd önkéntes házi karantén helyett műtött. Az orvosi kamara reméli, a hatóságok megteszik a morális és jogi szempontból szükséges lépéseket.
Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora állítja, Olaszországban nem fertőzött körzetben volt, ezért ment be dolgozni. Műtött is. Az orvos azt mondja, a többi szegedi fertőzötthöz nincs köze. Müller Cecília országos tisztifőorvos az Operatív Törzs vasárnapi tájékoztatásán azonban úgy fogalmazott, 120 laborvizsgálat történt eddig az esettel kapcsolatban eddig, az érintettek házi karanténban vannak.
Cseh Katalin azt írta, nem gondoltam, hogy még valaha visszatérek az egészségügybe, de az elmúlt napokban azonban nagyot változott a helyzet.
Az autómegosztó szolgáltatás ezenkívül sofőrös autókkal segíti a szociális ellátómunkát a fővárosban.
Az orvosok mellett a kórházi ápolókat is visszahívják, és a végzős orvostanhallgatók segítségére is számít a brit kormány.
Szakácsok ételt főznek nekik, önkéntesek a gyerekeiket tanítják, lakástulajdonosok pedig ingyen szállást kínálnak számukra – még csak a járvány kezdetén vagyunk, de már most sokan összefogtak, hogy segítsék a koronavírus ellen küzdő egészségügyi dolgozókat. De pontosan mit tehet egy átlagember, ha tényleg tehermentesíteni akarja az ápolónők és az orvosok munkáját? Vigyünk nekik ebédet? Varrjunk nekik maszkokat? Utaljunk pénzt? Egészségügyi szakemberek segítségével próbáltunk válaszolni. Annyi segítség van, hogy a kormány már önkéntességi akciócsoportot is felállított a koordinálásra.
Az okosórák segítségével már mindannyian kaphatunk testreszabott információkat saját egészségünkről, kérdés, hogy mire használjuk ezeket. Szakorvost kérdeztünk a lehetőségekről.
Olyan, mint egy háborúban: választanunk kell, hogy kit gyógyítsunk meg – mondta el nyíltan a Corriere által megszólaltatott lombardiai orvos, aki a legfontosabb óvintézkedésként azt javasolja, hogy mindenki maradjon otthon.
Bénáztak egy sort a fideszes győri polgármester kedvéért hozott törvénynél.
Fang Bing és Csen Csiu-si arra tett ígéretet, hogy bemutatja, mi történik valójában Vuhanban a koronavírus áldozataival. Egy ideje egyikükről sincs hír – írja a BBC.