4,3 milliárd dollárért veszik meg a magyar alapítású LogMeInt
A Budapestről indult céget amerikai tőkebefektetők vásárolják fel.
A Budapestről indult céget amerikai tőkebefektetők vásárolják fel.
A napokban új céggel bővült az Apple-höz csatlakozott vállalatok listája, ez a mostani pedig különösen izgalmas: a fotójavítás terén értek el látványos eredményt.
A Heliogen nevű cég olyan technológiát fejlesztett ki, amely segítségével 1000 Celsius-fok feletti hő is előállítható. A titok a napenergia és a mesterséges intelligencia együttes alkalmazásában rejlik.
Légbuborékok alkotta gáttal gyűjtik össze Amszterdam csatornáiból a műanyaghulladékot még az előtt, hogy az az Északi-tenger vízébe jutna.
Itthon terjeszkedne a spanyol gyökerű Mr Jeff.
A Shapr3D már 7,5 millió dollár külföldi befektetésnél jár, a társaság egy év alatt megötszörözte piaci értékét.
A formaterv faék egyszerűségű, a lemezek alatt rejtőző villanymotoros technológia viszont a lehető legfejlettebb.
Minden uniós polgár kapjon 120 ezer eurót 25 éves korában – ezt javasolja a többi között Thomas Piketty francia sztárközgazdász a legújabb könyvében. Legutóbbi műve hetekig vezette a New York Times könyves sikerlistáját.
Ez az új elektromos autó ki tudja segíteni lemerülés közeli társait, ráadásul a külseje tele van napelemekkel.
Több tucat startup vállalkozást támogatott már a Cato Networks Izraelben, ahol Slomo Cramer újfajta kultúrát szeretne meghonosítani az üzleti világban.
Az indiai Byju Raveendran egy oktatást segítő applikációt készített hét éve, amivel hamarosan akár az Egyesült Államokban is megjelenhet.
A VR Tours Budapest nevű magyar startup a Budai Várnegyedben szervez rendhagyó történelmi sétákat. A résztvevők a virtuális valóság (VR) technológia segítségével átélhetik Magyarország történelmének meghatározó eseményeit a Tatárjárástól egészen az 1956-os forradalomig.
Komoly befektetést kapott egy digitális egészségügyi szolgáltatást fejlesztő magyar startup.
Az ottani riválisával szemben győzött az Easyling az Egyesült Államok szövetségi bíróságán.
A gyors növekedés előtt álló európai tech cégek harmadának az Egyesült Királyságban van a székhelye.
Mesterséges intelligencia alapú szűrőprogrammal küzdenek az álhírterjesztés ellen.
Felhőszolgáltatásban dolgozó cégek számára nyílt egy új, 125 millió dolláros kockázati tőkealap.
Ha 50 éve a Concorde mindössze szélcsatornák és logarlécek segítségével képes volt szuperszonikus repülőt építeni, akkor most miért nem megy? – tette fel a kérdést egy amerikai vállalkozás, a Boom, amely – egy igazi startuphoz híven – azt ígéri, hogy forradalmasítja a légi ipart.
A mindennapi pénzügyeket, például a vásárlást megkönnyítő megoldásokkal rukkoltak elő a K&H fejlesztői innovációs versenyére jelentkező startupok. A világ minden tájáról összesen 45 csapat nevezett többek között mesterséges intelligencián alapuló adatfeldolgozó alkalmazással, "láthatatlan" és különböző elektronikus fizetési megoldással. A K&H szakmai zsűrije a Mondriaan csapatot választotta győztesnek.
Online piacteret épített egy magyar vállalkozás, hogy kézműves termelők menő séfeknek adhassák el áruikat. Kapirgáló csirkéktől kezdve a fenyőrügyön át a fekete jávai csirkéig kapva kapnak mindenen az ötcsillagos szállodákban és a divatos éttermekben. A cég Közép-Európát, majd az egész kontinenst meghódítaná.