"Intézményesen megloptak a törvénykezők" - elszakadt a cérna egy mecénásnál, Polgár Andrásnál
Pótolhatatlan kulturális értékek vesznek el a lopás következtében - mondja Polgár András.
Pótolhatatlan kulturális értékek vesznek el a lopás következtében - mondja Polgár András.
Zalán János, a Színházművészeti Bizottság elnöke, a Pesti Magyar Színház igazgatója elmagyarázta a HVG hetilapnak, miért érdemelt a színháza ötször annyi tao-pótlást, mint amennyit beszedett volna.
A Facebookon közölték a hírt.
Régen nem látott, jó korszaka van a magyar színháznak – véli a Nemzeti Színház igazgatója. Ebben a saját szempontjából igaza van, de mások sokkal kevésbé optimisták.
Vidnyánszky Attila régóta lobbizott, hogy töröljék el a kulturális tao-t, most a Válasz Online szerint az általa vezetett Nemzeti Színház ötször annyi pénzhez juthat, mint amennyire eddig jogosult lett volna.
Ha nem érkezik gyors segítség az Átrium számára, akkor a nyár végén búcsúztatni kell a színházat. Az intézmény 218 millió forintos támogatást remélt, ehelyett az Emberi Erőforrások Minisztériuma mindössze 50 millió forintot ítélt meg neki, azt is három részletben.
Budapestre hozná az MLSZ a férfi Bajnokok Ligája-döntőt és az Európa Liga fináléját, a magyar bajnokságban pedig hamarosan bevezeti a videóbírót. Az elnök a rosszul gazdálkodó klubokat ostorozta.
A tao lehet a kormány romaprogramjának motorja, akkor is, ha az adófelajánlást a közpénz elherdálásával egyenértékűen emlegetik.
A rendező úgy véli, nem lehet kimozdítani az embereket a komfortzónájukból a színpadon zajló "orbánozással", de az ő lelki békéjének, az önbecsülésének fontos, hogy társulatával beszéljenek a jelenkori problémákról.
A be nem fizetett adó végső soron a cégeknél maradhat, ez történhetett a Mészáros család egyik építőipari vállalatánál is.
A színházi producer elfogadó, demokratikus, liberális embernek tartja magát, szeretné, ha a színháza is ilyen lenne.
A felcsúti fociakadémiához 3 milliárd forint tao-támogatás érkezett állami cégektől, még ugyanennyi az Orbán-család környékéről.
Az Átlátszó kereshető adatbázisba rendezte a Transparency International által az Emmitől kiperelt több tízezer oldalt azokról a cégekről, amelyek öntötték és öntik a magyar fociba a sok milliárd forint közpénzt.
Mivel az adóalapot sok tétel módosítja, bevételeik 0,5 százalékát fizették csak be az első osztályú klubok társasági adóként 2017-ben. Bérek utáni járulékként már sokkal többet kellett kicsengetniük.
Egyetlen tao-s projektre sem költöttek eddig 9 milliárd forintot, most Felcsúton rekordot állítottak fel.
A médiában elsősorban olyan hírek jelennek meg, amelyek az információszabadság működésképtelenségét mutatják, de nem ez az általános – nyilatkozta Péterfalvi Attila.
1,039 milliárd forintot kapott a klub a napokban is, nem tudni, hogy egy cégtől-e, és ha igen, melyiktől.
125-ről 50 milliárdra csökkentette volna a kormány az egy év alatt megítélhető tao-támogatások keretét, de gyorsan visszakoztak.
Háromszázharminc pontos versenyképességi csomagot mutatott be Matolcsy György; nem jogerősen öt év letöltendő börtönre ítélték Kocsis István volt MVM-vezért; már a túl sok tao-pénzre panaszkodnak több sportklubnál. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Furcsa mellékhatása lett a tao-támogatások rendszerének a sportban: több pénzt ígérnek az egyesületeknek, mint amennyit tisztességesen el tudnak költeni, de senki nem ugrik el az ingyenpénz elől. Ráadásul az építőipari drágulás miatt sok kis csapat beruházásai kerülhetnek bajba.