10 ezer éve 40 méteres szökőár moshatta el a Földközi-tenger keleti részét
A tudósok szerint a „megacunami” bárányokat és szarvasmarhákat sodort el, teljesen elpusztítva a térség mezőgazdaságát.
A tudósok szerint a „megacunami” bárányokat és szarvasmarhákat sodort el, teljesen elpusztítva a térség mezőgazdaságát.
A kikötőnél talált állat már nem élt. Daruval emelték ki.
Ma már csaknem egy tucat európai országban van jelen az újfajta koronavírus-mutáció, amelyet Nagy-Britanniában mutattak ki először.
Az Oxfordi Egyetem kutatói egy olyan eljárást dolgoztak ki, amivel egyszerű anyagok segítségével lehet a repülőgépek számára használható üzemanyaggá változtatni a szén-dioxidot.
Bár a Solar Orbitert nem a Vénusz tanulmányozására tervezték, az egység a Naprendszerünk második bolygójánál is végzett néhány mérést.
Hidegrekordokat mértek Szibériában a hétvégén, a Tomszk melletti Tyegulgyet faluban mínusz 49 Celsius-fokra süllyedt a hőmérséklet, ami rekordnak számít az elmúlt 50-100 évben.
Soha nem sikerült még olyan sokáig működtetni egy fúziós reaktort, mint amit most Dél-Koreában. A cél, hogy 2025-re már 5 percen át legyen üzemképes az egység.
A Széchenyi-díjas csillagász, kutatóprofesszor Kiss László a CHEOPS-űrtávcső előkészítésében és tudományos programjának kidolgozásában is dolgozott.
Karikó Katalin, a BioNTech magyar alelnöke kutatótársával dolgozta ki a legígéretesebb koronavírus-vakcinák alapját.
A Japán Űrkutatási Hivatal (JAXA) szondája több kőzetmintát is gyűjtött a Naprendszer számunkra egyik legérdekesebb aszteroidájából. A Ryugu kisbolygó felszíne alól származó köveket nemrég mutatták meg a nyilvánosságnak.
Az IBM és a Pfizer közösen készítette el azt az algoritmust, ami akár 7 évvel is előre jelezheti az Alzheimer-kór kialakulását.
A szerző lajstromba veszi, mit és hogyan alakított a tudományos életen a járvány és a járvány éve. Az összkép – talán nem meglepő módon – nem kifejezetten pozitív.
A vakcinát kifejlesztő Sinovac még nem közölte az eredményeket a vizsgálata utolsó szakaszáról.
A 2014 SD224 jelű objektum másodpercenként 10 kilométert tesz meg. A NASA szerint gond nélkül elsuhan mellettünk.
A kutatók szerint a kolibrik éjszakánként élettelennek tűnnek, a napfelkelte után viszont újra aktívvá válnak.
A kenguruk képesek megtanulni, hogy a kutyákhoz hasonlóan kommunikáljanak az emberrel, a tekintetüket használva a "mutatáshoz" és a segítségkéréshez - állapították meg ausztrál és brit kutatók.
Cseh régészek azt állítják, hogy egy dél-csehországi kolostorban találtak egy szögdarabot abból a keresztből, amelyen egykoron meghalt Jézus Krisztus.
Kernowite névre keresztelték a brit tudósok azt az új ásványt, amiről sokáig azt gondolták, egy már felfedezett ásvánnyal van dolguk. Kiderült, a vegyi összetétele más.
A Science az idei év legérdekesebb 10 tudományos közleménye közé sorolta Domokos Gábor, a BME Építészmérnöki Kar egyetemi tanára és szerzőtársai írását.
A portugáliai Coimbrai Egyetem kutatói által létrehozott szoftverrel a Covid–19-ben szenvedő pácienseket lehet biztonságos távolságból sztetoszkóppal megvizsgálni.