„Csordában vonuló bulituristák”: Siófok összes közterületén tilos lesz alkoholt fogyasztani
Csak a strandokon és a vendéglátóipari egységekben lehet majd inni.
Csak a strandokon és a vendéglátóipari egységekben lehet majd inni.
Kiszorítás, vasszigor, kifehérítés, közteherviselés, turizmus, lakhatás, az együttélés kultúrája. Csak néhány szempont, amely alapján elkezdődött a gondolkodás arról, mi legyen az Airbnb-ágazattal.
Szélsőséges indulatokat váltott ki az Airbnb korlátozása. A kormány ezt látszólag gálánsan passzolta le az önkormányzatoknak, de a piac érdemi szabályozása nála marad.
A kivételes figyelem – és támogatáscunami – mögött nem nehéz meglátni a politikai motivációt. Erről is olvashat a csütörtökön megjelenő HVG hetilapban.
Egymásra mutogatnak a nyaralók és a balatoni szálláshelykiadók: előbbiek szerint az árak elszálltak, a minőség pocsék, utóbbiak pedig úgy látják, hogy az elvárások nőttek a csillagos égig. Közben az állam is "kopogtat" a rövid távú szálláshelykiadók ajtaján.
Több aktív fertőzöttet tartanak nyilván most az országban, mint a járvány során eddig bármikor.
Lezárult a takarékok integrációja, elindult a műanyagmentes július és turbófokozatra kapcsolt a sokadik magyarországi sportcsatorna. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Az önkormányzatok egyelőre nem tudják, mit tartalmaz az a törvénytervezet, amelyről Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón annyit mondott: a kormány szerint a rövid távú lakáskiadás kérdése kifejezetten az önkormányzatokra tartozik.
A Magyarországon tervezett 120 napos korlátozás nem számít különlegesnek az Airbnb-nél, ám van egy nagy különbség. Megnéztük, máshol hogyan igyekeznek korlátozni a rövid távú lakásbérlést.
A turizmusban dolgozók úgy érzik, magukra hagyta őket az állam, a járulékkedvezmény és a bértámogatás már kifutott, szükség lenne a korábban beharangozott állami milliárdra. A programért a turisztikai ügynökség felel, de még a kiírásig sem jutott el.
A beruházó váratlanul visszavonta az építési engedélyt, nem tudni, miért.
Pedig a magyarországi vendégéjszakák közel fele a fővárosban realizálódik.
A magyar turisták egy kis része már mert szállást foglalni májusra, a külföldiek viszont gyakorlatilag eltűntek.
A Semmelweis Egyetem rektora szerint kockázatot jelent, hogy a környező országokban jóval magasabb az egymillió lakosra jutó új esetszám, mint amennyi nálunk a csúcsadat volt.
Adómentességet szeretnének, amíg vissza nem térnek a turisták. Helyette csak egyszeri támogatásra pályázhatnak, és arra is csak a vidéken élők.
A turizmus ágazatban nagy a gond, de ez nem jelenti azt, hogy ne lennének tökéletes úti célok Magyarországon. A kínálat az olcsótól a luxusig megvan, és ha valaki csak a tavakat és a borvidékeket végigjárja, öt évre elég programot talál – mondja Varga G. Gábor, szenvedélyes utazó. Ez a Fülke, a hvg.hu közéleti podcastja.
A strandok fő gondja nem a koronavírus-járvány, hanem az, hogy az újranyitás, azaz pünkösd óta alig volt strandolásra alkalmas idő. A magyarországi fürdők egyeztetése még mindig tart a kormánnyal, saját akciótervet dolgoztak ki a túlélésért.
Már egyeztet a fővárossal az MTÜ, ami ezen kívül az Airbnb-t is szabályozná.
A Restart Budapest Card 48 órán keresztül nyújt ingyenes és kedvezményes szolgáltatásokat.
Oroszország, Brazília és Katar állampolgárait sem látná még szívesen az Európai Unió.