Még hogy az egészségügy nem üzlet! Szinte bármire lehet közpénzt szerezni
A koronavírus-járvány borítékolható következménye, hogy az egészségipar lesz a következő évek egyik – uniós és állami – pénzosztási terepe.
A koronavírus-járvány borítékolható következménye, hogy az egészségipar lesz a következő évek egyik – uniós és állami – pénzosztási terepe.
Világsztárokkal rendeznek online koncertet most szombaton.
Úgy számol az Egészségügyi Világszervezet, hogy a jövő év végéig akár 2 milliárd vakcina is elkészülhet.
Jól haladnak a koronavírus elleni védőoltás orosz munkálatai a helyi sajtóban megjelent hírek szerint. Moszkva már augusztusban befejezné a klinikai teszteket.
Belgiumban átlépte a 60 ezret az igazoltan új koronavírussal fertőzöttek száma - írta vasárnap a helyi sajtó.
Az AstraZeneca brit gyógyszergyártó cég négy európai országgal megállapodott az új koronavírus elleni védőoltás európai szállítására.
Azért arra figyelmeztetnek, hogy korai még biztosra menni a megelőzést illetően.
A konzorcium egy harmadik generációs koronavírus-oltás kifejlesztésén dolgozik.
A vírus életkor szerint válogat, és nincs menekvés, amíg nincs meg a vakcina: ez volt a Heine–Medin-kór az 1950-es években. A veszély nagysága miatt a gyógymód megtalálásában különös kelet–nyugati együttműködés bontakozott ki, amiben az USA és a Szovjetunió mellett Magyarországnak is szerepe volt.
A thaiföldi Csula Oltóanyagkutató Központ az egyik olyan laboratórium a világon, ahol a koronavírus elleni védőoltás kifejlesztésén dolgoznak.
A Koronavírus-kutató Akciócsoport vezetője szerint, amíg karanténban ültünk, addig kevés esélyünk volt arra, hogy elkapjuk a kórt. A vírus köztünk cirkulál.
Vakcina helyett szájon át bevehető gyógyszer lehet a megoldás a koronavírus-járványra – legalábbis a kínai kutatók szerint. Az egereken már tesztelt új gyógyszer elvileg hatékony, de egyelőre azt sem tudni, sikerülne-e megismételni az elért eredményeket.
A Moderna biotechnológiai cég hétfői közlése szerint biztató eredménnyel zárult a koronavírus elleni vakcinájuk klinikai, vagyis embereken végzett tesztje.
A klinikai tesztek második szakasza a jövő hónapban fejeződik be.
Ezerszámra jelentkeznek emberek a világ minden pontjáról, hogy önkéntes alanyként részt vehessenek abban a kísérletben, mellyel kitalálói szerint gyorsíthatnak a koronavírus elleni védőoltás kifejlesztésén.