Óriási a versenyfutás a koronavírus elleni oltás megalkotásáért
A nagy gyógyszergyáraktól a kisebb biotech vállalatokig cégek és államok egész sora öl milliárdokat a járványt megállító szer kutatásába. Közben alapvető szabályokat rúgnak fel.
A nagy gyógyszergyáraktól a kisebb biotech vállalatokig cégek és államok egész sora öl milliárdokat a járványt megállító szer kutatásába. Közben alapvető szabályokat rúgnak fel.
Évek óta zajlanak a pénteken beharangozott nemzeti oltóanyaggyár előkészületei, a kutatókat a Debreceni Egyetem, a technológiát az ország egyetlen vakcinaüzeme, a Fluart Kft. adja. A cég elődjét offshore háttere miatt 2009-ben még élesen támadta a Fidesz, mára viszont ők is rájöttek, stratégiai érdekük, hogy saját forrásból tudják megoldani az oltóanyag előállítását. A tesztüzem már 2017-ben elindult, a koronavírus-járvány azonban mindent borított.
A biztonsági szakértők iráni és dél-koreai kibertámadásokra is figyelmeztetnek.
Bill Gates szerint legjobb esetben is kilenc hónapba telik, mire sikerül a koronavírus ellen hatásos vakcinát készíteni, de akár két évig is eltarthat a kutatás.
Megállapodtak egy 16 milliárdos segélyprogram elindításáról is.
A házaspár már felgyógyult a betegségből, így az ő vérükben is ott vannak a kísérletekhez szükséges antitestek. Nem tartják meg maguknak.
Járványügyi vészhelyzetben sem lehet lazítani a gyógyszerbiztonságot szolgáló szabályokon. De van azért gyorsítósáv – biztat Barótfi Szabolcs, az MSD innovatív gyógyszeripari vállalat magyarországi klinikai kutatási igazgatója. Tízezer kutatói ötletből lesz egy gyógyszer.
Ez a harmadik olyan vakcina, amelyik a klinikai vizsgálatok szakaszába léphetett. Az amerikai gyártmányú oltóanyagot 40 önkéntesnek adják be.
A British American Tobacco (BAT) dohánynövényekbe ültette azokat az antigéneket, melyek segítségével a koronavírus elleni vakcina fejlesztésén dolgoznak. A vállalat azt tervezi, júniustól már milliós tételben gyártaná az oltóanyagot.
A miniszterelnök szerint az a feladat, hogy a következő hetekben elegendő mennyiségű gyógyszert halmozzunk fel.
Az OncoGen nem a hagyományos úton indult el a vakcinafejlesztésben. A pontos részletek egyelőre nem világosak, de a kutatók azt mondják, már egy hónap múlva jöhet a klinikai teszt.
Továbbá a győri Brenner János Hittudományi Főiskola fejlesztésére is jut 1 milliárd.
Több álhíroldalon is megjelentek a hírek, melyek szerint elkészült a koronavírus ellenszere. Ezek az írások valótlanságot állítanak, ilyen vakcina egyelőre nem létezik.