Kína egymilliárd dollár kölcsönt adna Latin-Amerikának vakcinára
Az ázsiai ország a saját fejlesztésű oltóanyagának megvásárlásához nyújtana segítséget.
Az ázsiai ország a saját fejlesztésű oltóanyagának megvásárlásához nyújtana segítséget.
Az Egészségügyi Világszervezet vezető kutatóorvosa szerint a most tesztelt vakcinák közül legalább egy hatékony lesz.
Ugyanaz a csapat állhat az újabb kibermerénylet mögött, amelyik az amerikai elnökválasztást is befolyásolhatta.
Az immunológus professzor bevallja, nem ismerik még eléggé a vírust, azonban mivel a világ 160 helyén foglalkoznak az oltóanyag előállításával, biztos, hogy lesz vakcina, nem is egyféle. Ugyanakkor aggasztó, hogy mostani tudásunk szerint a szervezet ellenanyag-termelése csak ideiglenes – hogy miért van így, s meddig tart ki az védettség, azt magyarok is kutatják.
A kiberbiztonsági szakemberek szerint ez volt az első alkalom, hogy a Cozy Bearként is ismert hackercsoport a koronavírus-járványhoz kapcsolódva követett el kibertámadást.
A kísérlet alanyainak szervezetében antitestek képződtek.
Az amerikai Moderna által gyártott oltóanyagot július 27-én 30 ezer önkéntesen próbálják majd ki, hogy végérvényesen kiderüljön, legyőzi-e a koronavírust. A tömeges tesztelés fázisa a vakcinafejlesztés egyik utolsó állomása, és csak olyan szer juthat el ebbe a fázisba, amely korábban minden próbán jónak bizonyult.
Ehhez mondjuk még kell az orosz fogyasztóvédelem engedélye, illetve sok függ attól is, milyen eredménnyel zárul az anyag második tesztje.
A kaliforniai Scripps Kutatóintézet tudósai a Science című tudományos folyóiratban tették közzé a kísérleteik eredményét, amely azt mutatja: a koronavírus elleni vakcinák fejlesztése szempontjából ígéretes ellenanyagot sikerült azonosítaniuk.
A fertőzés után csak 2-3 hónapig védenek a megjelenő antitestek egy friss kutatás szerint. Ha valóban ez a helyzet, akkor egy védőoltás sem hoz ki többet a szervezetből.
Az egyik koronavírus-vakcinával megkezdte a klinikai kísérletek utolsó szakaszát az orosz védelmi minisztérium és a Gamalej Nemzeti Kutatóközpont – jelentették be Moszkvában. A közlemény szerint az önkéntesek, akiket beoltottak a vakcinával ellenanyagot termeltek, és jól érzik magukat.
Jól alakulnak az első oroszországi koronavírus-vakcina klinikai tesztjei: a kísérletben résztvevők mindegyikénél kialakult a vírus elleni immunitás.
Hasonló arányban vannak azok is, akik saját bevallásuk szerint gyakrabban mosnak kezet, mint a járvány előtt.
Folyamatosan vizsgálják azokat az orosz katonákat, akik már kaptak az ország első koronavírus elleni vakcinájából. Egyelőre minden rendben.
Megint nyilatkozott az amerikai járványügy egyik legfontosabb alakja, Anthony Fauci. Az immunológus szerint biztosan lesz vakcina a koronavírus ellen, és nem is kell rá sokat várni.
Ez egy egyszeri történet lesz, mert nem történnek lényeges mutációk a vírusban – mondta a Semmelweis Egyetem rektora, Merkely Béla a Magyar Hírlapnak adott interjúban.