Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
És milyen jól teszi. A teniszező ismét a nemek közötti egyenlőség érdekében szólalt fel.
Andy Murray évek óta feministának vallja magát, és ennek már többször hangot is adott. A világranglista jelenlegi harmadik helyezettje most a BBC felkérésére tette ezt meg egy írás erejéig, amely abból indult ki, hogy ha a női egyenjogúságról van szó, nem tudna a női teniszezők szemébe nézni, ha nem emelné fel a szavát az ügy érdekében.
Murray már azzal falakat rombolt le, hogy egy nőt – az egykor világranglista első Amelie Mauresmót – kért fel az edzőjének. Az írásban Murray felidézi, hogy gyerekként sokat teniszezett lányok ellen, és mennyire szeret vegyespárost játszani. Beszél a Grand Slamek egyenlő díjazásának a fontosságáról, és arról is, hogy bármikor szívesen játszana Serena Williamsszel.
Andy Murray hozzáállása különösen kiugrik egy olyan közegben, ahol egyébként sokan a nőgyűlölet jegyében nyilatkoznak meg – és a tenisz sokszor ilyen. Jo-Wilfried Tsonga például arról beszélt, hogy a nők azért veszítenek, mert a hormonjaik érzelmileg instabillá teszik őket. Az egyik madridi tenisztorna szervezője pedig arról értekezett, hogy minél hosszabbak a nők lábai, annál szebbek.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.