Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Már csak alig 30 példány él belőlük a világon.
Szomorú tény, hogy bár egy elefánt akár hetven évig is elélhet, ez az afrikai vadonban egyre ritkábban fordul elő. Az orvvadászok ugyanis a szabályozást és az ellenőrzést kijátszva továbbra is pusztítják őket.
Ezért is volt különösen szerencsés Will Burrard-Lucas természetfotós, hogy a vadonban találkozhatott egy különösen ritkának számító óriás agyarú elefánttal. A Kenya elefántkirálynőjeként is emlegetett, F_Mu1-nak elnevezett nőstény elefánt 60 éves volt, a fotók pedig néhány hónappal azelőtt készültek, hogy az állat természetes módon elpusztult.
Ahogy a Tsavo Nemzeti Parkban készült képeken látszik is, F_Mu1-nak olyan hatalmas agyarai voltak, hogy szinte a földet súrolták. Az óriás agyarú elefántok agyara ugyanis gyakran akár 45 kilós is lehet, amiért a feketepiacon akár félmillió forintnak megfelelő összeget is kifizetnek.
Mivel ennyire értékes zsákmányt jelentenek, ma már kevesebb, mint 30 példány él belőlük a világon.
Burrard-Lucas másfél évig fotózta az elefántot, képeit a Land of Giants című albumban jelentette meg. A képeket egy távirányítható, kerekes kamerával készítette, alulnézetből. A CBS Newsnak pedig elmondta, hogy kiváltságosnak érzi magát, hogy elkészíthette az elefántkirálynő utolsó képeit, és szabályosan elállt a lélegzete, mikor először meglátta. Az állat vékony volt és öreg, de szelid és méltóságteljes.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.