szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy 369 méter magas felhőkarcoló oldalán fognak haladni az üvegkalitkák. A belső dizájnt ugyanaz az építésziroda tervezi, mint amelyik a Diákvárost magában foglaló Budapest Déli Városkapu városrész mestertervét is készítette.

A tavaly megnyílt felhőkarcolón, a One Vanderbilt épületén szeretnék még teljesebbé tenni a panorámaélményt. A 369 méter magas épület a negyedik legmagasabb toronyház New Yorkban: megelőzi azt a sorban a One World Trade Center, a még épülő Central Park Tower és a 111 West 57th Streetre keresztelt épület.

A Dezeen úgy tudja, hogy a One Vanderbilt legmagasabb szakaszán, a homlokzaton kívül üvegliftek fognak közlekedni, melyeknek a padlójuk is üvegből lesz.

324 méteres magasságban kiugró üvegboxok is lesznek, így a kevésbé tériszonyos látogatók ide is kiállhatnak majd. Az épületen lesz egy panorámaterasz is, friss magaslati levegővel. Ezt a három turistacsalogató attrakciót nevezik el Summit One Vanderbiltnek (One Vanderbilt Csúcsnak), amit magát az épületet is megálmodó Kohn Pedersen Fox iroda tervez.

A belsőépítészeti megoldásokért pedig a Snøhetta építészstúdió felel, ugyanaz, amelyik a tervezett kínai egyetem, a Fudan által kiszorítandó budapesti Diákváros mestertervét is elkészítette.

A One Vanderbilt Csúcs októberben nyílik.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Csatlós Hanna-Reviczky Zsolt Élet+Stílus

Tényleg belerondít a panorámába a Mol toronyháza?

Fotósunk másfél napig járta Budapestet, hogy megnézze: valóban zavaróan belelóg-e a látképbe a Mol-csoport 120 méteres székháza. Bár az épület Európa felhőkarcolóitól elmarad, már félig kész állapotban is a főváros legmagasabb épületének számít. Építészeti csúcsteljesítményként vagy a történelmi Budapest látványát eltorzító szégyenfoltként tekintünk majd rá?