Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A tüntetők "kenyeret, munkát és szabadságot" követeltek.
Mintegy 40 nő vonult végig az afgán fővároson jogokat követelve, amikor a tálib harcosok a levegőbe lövöldöztek és elkobozták a nők mobiltelefonjait. A tálib harcosok csaknem egy évvel azután oszlatták fel a tüntetést, hogy a militáns csoport átvette a hatalmat az országban - írja a BBC.
A tüntetők "kenyeret, munkát és szabadságot" követeltek, és egy "augusztus 15-e, a fekete nap" feliratú transzparenst vittek, utalva arra a napra, amikor a tálibok 2021-ben elfoglalták Kabult. A tálib hatalomátvétel óta a nők jogait súlyosan korlátozzák.
"Másképp viselkedtek, mint a korábbi tüntetéseken, amikor megvertek minket. Lövéseket adtak le a levegőbe. Bár félünk, azért jöttünk ki, hogy a lányok jogaiért kiálljunk, hogy legalább iskolákat nyissanak számukra" - mondta el az egyik tüntető.
A tálibok a hatalomba való visszatérésük óta eltelt egy évben különböző rendeleteket adtak ki, amelyek korlátozzák a nők szabadságát, eltiltották őket a legtöbb kormányzati állásból, a középfokú oktatásból és attól, hogy férfi gyám nélkül 70 kilométernél messzebbre utazzanak. Májusban a harcosok elrendelték, hogy az afgán nőknek évtizedek óta először viselniük kell a burkát. Ha egy nő nem hajlandó ennek eleget tenni, a férfi gyámja három napra börtönbe kerülhet, bár ezt nem mindig hajtják végre.
Afganisztán az egyetlen olyan ország a világon, amely hivatalosan nemek szerint korlátozza az oktatást.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.