szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

A BRFK Facebook-oldalán állásfoglalással felérő kommentet hagyott az oldalt kezelő adminisztrátor.

Miközben a Budapesti Rendőr-főkapitányság szombaton sajtótájékoztatót tartott a Budapesten megölt 31 éves amerikai nő ügyének részleteiről, a rendőrség Facebook-oldalán a feltételezett tettes elfogásáról szóló korábbi poszt alá állásfoglalással felérő, szenvedélyes hangvételű kommentet írt az adminisztrátor a többi kommentelő okulására.

„A mi oldalunkon NEM LEHET, TILOS AZ ÁLDOZATOT HIBÁZTATNI! – írta két kommentelőt meg is nevezve – Mivel tudjuk, hogy Kenzie családja és barátai is itt vannak, ezért tőlük elnézést kérünk a kommentek miatt, természetesen haladéktalanul töröltük azokat, amelyek egy kicsit is azt sugallják, hogy az áldozat lehet a hibás. Aki a továbbiakban hasonló tartalmú kommentet ír, minden előzetes értesítés nélkül kitiltásra kerül az oldalunkról. Köszönjük a megértést!” – olvasható a BRFK Budapesti Rendőr-főkapitányság neve alatt megjelent kommentben.

Facebook képernyőkép

Mindez arra utal, hogy nagy utat járt be a magyar rendőrség a kommunikációban a tíz évvel ezelőtti, botrányosan áldozathibáztató pécsi kampány óta. 2014-ben még úgy kommunikált a nők elleni erőszak ügyében a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság, hogy „a tapasztalatok azt mutatják, hogy a megelőzésben a női metakommunikációnak óriási szerepe van. A fiatal lányok kacérkodása gyakran válthat ki erőszakot. Fontos, hogy csak akkor közvetítsünk ismerkedési szándékot, ha valóban kapcsolatba kívánunk lépni a másik féllel, mivel a visszautasítás dühöt kelthet a hozzánk közeledőben.”

A rendőrség szombaton arról számolt be, hogy a héten eleinte eltűntként keresett, 31 éves portlandi nőt a gyanú szerint egy 37 éves ír férfi ölte meg Budapesten. A nyomozás adatai szerint intim kapcsolat közben végzett áldozatával, majd először szekrénybe rejtette holttestét, utána pedig egy bőröndbe rejtve Szigligetre vitte.

Nők elleni erőszak Magyarországon: évtizedes mulasztásban a kormány

A magyar nők majdnem tizedét érte már nemi erőszak élete során, több mint kétszázezren pedig jelenleg is olyan kapcsolatban élhetnek, ahol fizikailag vagy szexuálisan bántalmazzák őket. A hazai törvények elméletben garantálják az erőszak áldozatainak védelmét, a valóságban azonban nem mindig kapják meg a nekik járó segítséget.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!