Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A milliárdos pár hónappal ezelőtt egyetértően kommentelt az X-en egy antiszemita összeesküvés-elméletet fejtegető poszt alá, ami miatt a Fehér Ház is bírálta.
Bár sokáig tabuként kezelték, ma már elfogadott és gyakori dolog, hogy valaki pszichológushoz vagy más terapeutához fordul. Az, hogy ez kinél mikor következik be, változó, ahogy az is, hogy kinek milyen típusú és hosszúságú terápia válik be. Egy biztos: ha úgy érezzük, segítséget kell kérnünk, nem érdemes habozni.
Nagy hatása nem volt az Elf Bar elleni szigorú fellépésnek, de a tinik maguktól is kezdenek elfordulni a manórúdtól, ugyanis már inkább annak egy sokkal nagyobb kapacitású utódját, a Poco Bart fogyasztják. Ma pont ott vagyunk a Pocóval, mint két éve a manórúddal: minden tini ismeri, de a felnőttek nem is hallottak róla.
Egy elnyomó rendszert a félrenézés tart életben. Csakhogy ez a félrenézés nemcsak a rendszer áldozatainak az életét nyomorítja meg, hanem kikezdi a félrenézők lelkét, önazonosságát is. Claire Keegan ennek a törvényszerűségnek a szövetébe fűzi bele Írország múltjának az egyik legmegdöbbentőbb és legszégyenletesebb fejezetét, a Magdolna (Magdalen) mosodák évtizedeken át tartó visszaéléseit, és az egyik ilyen hírhedt intézmény mellett élő közösség, azon belül is az egyik család, illetve a jó és tisztességes élet titkát kutató apa ettől elválaszthatatlan történetét.
240 éve írták össze első ízben Magyarország lakosságát. Vagy 155 éve. Akárhogyan is, az első cenzusok meglepetéseket és ma már szokatlan kérdéseket tartogattak – felidézzük az akkori viszonyokat a 2022. évi, utolsó „hagyományos” népszámlálás kapcsán.
A hetvenéves asszony azért került kórházba, mert magas volt a cukra, nagy fájdalmai voltak és zavart volt. Curtis posztja szerint a mentő csak a második hívásra, három óra késéssel jött ki, amikor pedig hazaszállították a kórházból, méltatlan körülmények között találtak rá.
A politika távolmaradásának köszönhetően példaértékű kulturális városfejlesztés marad az utókorra a Veszprém–Balaton Európa Kulturális Fővárosa 2023 program lezárása után.
Min mennek keresztül azok a gyerekek, akiknek a családjában jelen van a bántalmazás – akár lelki, akár fizikai formában, és akár úgy is, ha nem ők a közvetlen elszenvedői? Az Apa bántja anyát című könyv érintetteknek, laikusoknak és szakembereknek is segítség, rengeteg történettel és praktikus tanáccsal.
A PISA-felmérésben egy ideje nem szereplünk jól, ám itt a lehetőség, hogy kiköszörüljük a csorbát, hiszen a Duma Aktuál Nagy Kompetenciatesztjéből kiderülhet, hogy a mindennapi élet dolgaiban azért mégis csak leleményes a magyar. KAP egy néző társaságában jár utána ennek. Elmerülünk a mobilparkolás rejtelmeiben. Megkíséreljük értelmezni, mit jelent idehaza a közérdek és az, ha "csökken az infláció". Kiderül, hogy az áramszünet is elromolhat. Azt is megtudhatjuk, érdemes-e Szegedről Passauba vezetnünk Szegeden gyártott Pick szalámiért.
Miért jelent kihívást, ha mások rólunk alkotott véleményével szembesülünk? Hogyan profitálhatunk a hanyagul odavetett megjegyzésekből és az átfogó éves értékelésből egyaránt? Elárasztanak minket a visszajelzések: a főnökeink, a kollégáink, a családtagjaink észrevételeket tesznek a teljesítményünkkel, a viselkedésünkkel vagy épp a megjelenésünkkel kapcsolatban. Visszacsatolás nélkül nincs fejlődés – mégis rettegünk tőle, sőt gyakran elutasítóan reagálunk. A visszajelzések fogadásakor két ellentétes emberi vágy kerül konfliktusba: tanulni és fejlődni akarunk, ugyanakkor azt is szeretnénk, ha elfogadnának minket úgy, ahogy vagyunk. Douglas Stone és Sheila Heen korszakalkotó, az idegtudomány és a pszichológia legújabb eredményeit humorral és közérthető magyarázatokkal bemutató könyvükben ezt a feszültséget helyezik a középpontba. A HVG Könyvek által megjelentett kiadványból több részt is bemutatunk.