Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Miért jelent kihívást, ha mások rólunk alkotott véleményével szembesülünk? Hogyan profitálhatunk a hanyagul odavetett megjegyzésekből és az átfogó éves értékelésből egyaránt? Elárasztanak minket a visszajelzések: a főnökeink, a kollégáink, a családtagjaink észrevételeket tesznek a teljesítményünkkel, a viselkedésünkkel vagy épp a megjelenésünkkel kapcsolatban. Visszacsatolás nélkül nincs fejlődés – mégis rettegünk tőle, sőt gyakran elutasítóan reagálunk. A visszajelzések fogadásakor két ellentétes emberi vágy kerül konfliktusba: tanulni és fejlődni akarunk, ugyanakkor azt is szeretnénk, ha elfogadnának minket úgy, ahogy vagyunk. Douglas Stone és Sheila Heen korszakalkotó, az idegtudomány és a pszichológia legújabb eredményeit humorral és közérthető magyarázatokkal bemutató könyvükben ezt a feszültséget helyezik a középpontba. A HVG Könyvek által megjelentett kiadványból több részt is bemutatunk.
Egy kis tervezéssel és tudatossággal rohanás, idegeskedés és pazarlás nélkül is meg lehet oldani az ünnepeket. Ha új szokásokat vezetünk be a családba vagy megfogadunk pár ötletet, akkor nemcsak nyugodtabb, de zöldebb is lehet a karácsonyunk.
Az elkövetkező hónapokban a Budapest Városháza szakértői kiválasztják a közösségi költségvetési programra beérkezett ötletek közül az általuk megvalósíthatónak ítélt projekteket, amelyek létrehozásáról aztán a lakosság dönthet. A Valyo a belvárosi Dunafürdő ötletét küldte be.
Az angliai és a walesi tilalom elrendelése után a skót kormány is megtiltja az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását. A brit szaktárca szerint a halálos kimenetelű kutyatámadásokat nagy részben az XL bully fajtacsoporthoz tartozó kutyákhoz kötik.
„Merjenek közbelépni, mert valakinek közbe kell, mert az az ember, akinek segítünk, bárkinek lehet az anyukája, apukája. Ezért, ha a mi szüleink lesznek rosszul, nekik is segítsen valaki, jusson esély minden embernek" – üzeni a 17 éves Juhász Alexandra, aki sikeresen újraélesztett egy férfit, miközben hazafelé tartott az iskolából.
A demencia az egyik legrejtélyesebb betegség, egy brit beteg mégis arra vállalkozott, hogy megossza a nagyvilággal, mi történik az agyában. Az Alzheimer-kórral együtt élő Wendy Mitchell könyveiben rengeteg olyan tünetről mesél, melyeket néha még a közeli hozzátartozóknak is nehéz megérteniük. Hallucinációk, fekete lyuk a falon, hal a fehér tányéron, és állandó telefonos ébresztő, hogy ne felejtsen el enni.
Papp Henriette, azaz Honey már nem énekel, helyette kozmetikusként dolgozik, és családjával Németországban él. Tavaly, közel ötvenévesen szülte meg gyerekét.
Itt vannak köztünk, élik az életüket, jönnek-mennek, dolgoznak, gyereket nevelnek, bevásárolnak, sokat viccelődnek, és folyamatosan mókáznak, hogy jobb kedvre derítsenek másokat. Pedig lehet, hogy belül velük sincs minden rendben. Mert a mosoly lehet álca is.
Az állattartás költségekkel, feladatokkal és kötöttségekkel jár, mégis egyre többen tartanak kutyát, macskát, hörcsögöt, nyuszit, halat vagy éppen papagájt. Nem véletlen, hiszen számos kutatás bizonyította, hogy a társállatok pozitív hatással vannak ránk. Nézzük, hogyan.
A 2019-es adatokkal összehasonlítva az LMBTQI közösség elfogadottsága Magyarországon óvatos növekedésnek indult, írja közleményében a Háttér Társaság az Eurobarométer alapján.
A miniszterelnök szerint eljött a pillanat, hogy kisöpörjék a Soros-hálózatot, szankcionálni kell minden szervezetet, amely pénzt fogadott el Amerikából.