szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Magyar Lízingszövetség előzetes adatai szerint 2005-ben a szövetség tagjai által finanszírozott eszközök összértéke közel 1173,5 milliárd forintot tett ki, ami hozzávetőleg 9,7 százalékkal haladta meg a 2004-es hasonló adatot.

A szövetség tagcégei által kihelyezett hitel ugyanakkor 881,7 milliárd forint volt az elmúlt évben, ami 15 százalékos növekedés a 2004-es évhez képest.

Antall Pál, a Magyar Lízingszövetség elnöke a Raiffeisen Lízing Rt. vezérigazgatója elmondta: tavaly fordult elő először a szövetség történetében, hogy a növekedés mértéke 10 százalék alá esett. Ezzel együtt viszont jelentően megugrott az ingatlanlízing, illetve a gép és berendezés üzletág a szövetség életében.

Az ingatlanlízing területen a finanszírozott összeg a 2004 évi 31,23 milliárd forintról 2005 végére 65,52 milliárd forintra nőtt, míg a gépek és berendezések lízingelése területén a kihelyezések állománya a 2004. évi 68,12 milliárd forintról 2005 végére 99,7 milliárd forintra emelkedett.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Lakásvásárlás: hitel vagy lízing?

Kinek jó az újonnan bevezetett lakáslízing, és milyen rejtett csapdákat tartogat a kis önerejű konstrukció? Vannak-e rejtett előnyei az eddig ismert ingatlanhiteleknek? Összevetettük a friss és a már évek óta futó finanszírozási formákat.

MTI/hvg.hu Gazdaság

Önerő nélküli lakáslízing, egyelőre borsos áron

Önerő nélküli lakáslízing konstrukciót kínál elsőként az új lakások megszerzéséhez november 14-től az OTP Bank Rt. leányvállalatán, az OTP-SCD Lízing Rt.-n keresztül. A használt lakások lízingfinanszírozásához azonban már 30 százalékos önerő szükséges.

Gazdaság

Egyre olcsóbbá válhat az autólízing

Telítődött a magyar gépjárműlízing-piac, ezért tovább éleződik a verseny, és olcsóbb lehet a finanszírozás. Viszont újabb kereskedők kerülhetnek a tönk szélére.

Gazdaság

Egyre több autót vesznek vissza a lízingcégek

Év végéig több mint tízezer gépjármű-finanszírozási szerződést mondanak fel a hazai lízingtársaságok. Egy közepes lízingcég évi 1000-1500 autót kénytelen visszavenni, így a legnagyobb használtautó-kereskedőkké maguk a finanszírozók léptek elő.