szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kupa Mihály, a MOL Nyrt. Felügyelő Bizottságának elnöke, volt pénzügyminiszter levélben fordult Bokros Lajoshoz, aki az elmúlt napokban éles – és Kupa szerint –elfogult, sőt a tények figyelmen kívül hagyásával megfogalmazott kritikával illette a MOL-t, a társaság vezetését és a hazai közállapotokat.

A lex Molt erős kritikával illette több szakértő is, köztük Bokros Lajos egykori pénzügyminiszter is. A Közép-Európai Egyetem tanára szerint a törvény a magyar oligarchák, illetve az általuk támogatott politikusok védelmét szolgálja.

Kupa visszautasítja a Bokros múlt heti kijelentéseit. "Akikre nyilatkozatodban utaltál, azok másutt országrészek felett uralkodnak, nem piaci vagy éppen versenyellenes magatartást folytatnak, befolyásukkal pedig nem vállalataik és munkavállalóik érdekeit keresik, hanem kizárólag magánérdeküket: személyes meggazdagodásukat. Ez nem Magyarország, ez nem a MOL" - írja levelében.

"Magyarországon polgári demokrácia és piacgazdaság van, ahol – a hazai és nemzetközi pénzügyi szakma elismerését kiváltva – magad is pénzügyminiszter voltál. Szavadra figyelnek nemcsak Magyarországon, hanem külföldön is, ezért nem szerencsés olyan víziót festeni hazánkról, amely létrejöttének – amint ez okfejtésedből a figyelmes olvasó számára egyébként ki is derül – semmilyen közgazdasági és intézményes feltétele nincs meg" - teszi hozzá Kupa.

Szerinte a MOL – és más hazai nagyvállalatok – igazi értéke éppen abban rejlik, hogy független tőkepiaci cégként is megmutatták, képesek olyan teljesítményre, mint más EU tagországbeli cégek. "Nem kell tehát a sikerhez mindenáron 'a külföldi stratégiai befektetők uralma, amely magasabb rendű kultúrát honosít meg'" - írja levelében Kupa.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!