Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Magyarországon bejegyzett társas vállalkozások száma 2,3 százalékkal nőtt az utolsó félévben, miközben a fizetésképtelenségi eljárások száma és esélye szintén folyamatosan emelkedik – derül ki az üzleti információszolgáltató Dun and Bradstreet (D&B) első féléves fizetésképtelenségi és újcég-alapítási jelentéséből.
A jelentés szerint míg 2007-ben a cégek 1,9 százaléka ellen indult fizetésképtelenségi eljárás, 2008-ra az első féléves tendencia alapján ez a 2,5 százalékot is elérheti, ami azt jelenti, hogy minden negyvenedik magyar cégnél felszámolásra vagy csődeljárásra lehet számítani egy éven belül.
A cégek számának növekedéséhez minden bizonnyal hozzájárultak az egyre könnyebb cégalapítási körülmények is. Az újonnan alapított cégek száma dinamikusan nő: 2007 második félévében 9,5 százalékkal, míg 2008 első félévében 13 százalékkal bővült a számuk. Jellemzően azokban az iparágakban alapítanak több céget, ahol alapvetően már sok van – kivételt képeznek ez alól az ingatlanügyletek, ahol a működő cégeknek 7 százaléka található, az új cégeknek viszont több mint 11 százalékát alapították ezen a területen – áll a jelentésben.
A jelentés szerint a cégalapítások gyarapodása azonban nem feltétlenül jelenti azt, hogy jövedelmező belépni az iparágba; az elmúlt 12 hónapban ugyanis az építőiparban tevékenykedő cégek mintegy 4,4 százaléka ellen indult csőd- vagy felszámolási eljárás – ez az összes megindított eljárás 21,1 százaléka. Kiemelkedő még a fizetésképtelenné válás a fafeldolgozás, a bőr-, bőrtermék-, lábbeligyártás és az élelmiszeripar területén – itt 100, egy éve még működő cégre majdnem 4 fizetésképtelenségi eljárás jut.
A legtöbb fizetésképtelenségi eljárás a kereskedelem területén jellemző, azonban ha figyelembe vesszük, hogy ezen ágazatokban jellemzően magas a cégek száma, akkor elmondhatjuk, hogy a fizetésképtelenség valószínűsége nem sokkal magasabb az országos átlagnál.
A dinamikusan fejlődő iparágak közé tartozik a pénzügyi, biztosítási tevékenység és az információs szolgáltatás, ahol az alapvetően szignifikáns cégszám 2008 első félévében 18,2 illetve 13,9 százalékkal nőtt a megelőző év hasonló időszakához képest. A csődeljárások száma még mindig jelentéktelennek mondható Magyarországon; félévente 2-3 eljárás indul saját kérésre.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Régóta határérték felett mozgott az összkoleszterinszintem, és egy nap eljött az a pont, amikor úgy éreztem, harmincasként változtatnom kell az életemen ahhoz, hogy idős koromban is egészséges maradjak. Így sikerült megtennem az első lépéseket.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Három másik, magyar érdekeltségű ügyben is előreléptek.
Folytatódik a józsefvárosi önkormányzat jogfosztása.
Tanksapkán, töltőpisztolyon lehet látni.
Ajánló a HVG legfrissebb számából.