Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Csehország szeretne tulajdonrészt vásárolni a Transalpok kőolajvezetékben (Tal), amely az olaszországi Triesztből a németországi Ingolstadtba vezet. Ehhez a kormány szeretne megszerezni magának a beruházásban jelenleg 16 százalékkal résztvevő Exxon Mobil részesedéséből mintegy 2 százalékot cserében azért, hogy az Egyesült Államok katonai radarbázist létesíthet az országban – írta pénteken az E15 cseh gazdasági napilap.
A lap Tomas Pojar cseh külügyminiszter-helyettest idézve azt írta, hogy cseh hivatalos személyek tárgyalásokat folytattak Washintonban a kérdésről.
A vezetékben való részvétellel Csehország tovább szeretné csökkenteni a Barátság vezetéktől való függőségét.
A cseh lap korábbi beszámolója szerint Ingolstadt és a csehországi Kralupy között már üzemben van egy kőolajvezeték (IKL) – amely a Tal-hoz kapcsolódik –, így Csehország az egyetlen közép-európai ország, amely nem függ teljes mértékben a Barátság kőolajvezetéktől.
A Tal kőolajvezetéket nyolc tulajdonos tartja a kezében. A legnagyobb a Shell és az OMV, övék a részvények fele, az ExxonMobil 16 százaléka mellett a Ruhr Öl 11 százalékkal, az Eni 10 százalékkal, a BP 9 százalékkal, a ConocoPhillips 3 százalékkal, a Total 2 százalékkal részesedik.
Csehország most második alkalommal próbálkozik részt szerezni a Transalpok kőolajvezetékben. Az első kísérlet, amely az Ingolstadt-Kralupy (IKL) kőolajvezeték 1995-ös üzembe helyezésekor zajlott, sikertelenül végződött.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Indokolatlan nyomás a bírákon, a magas szintű korrupció üldözésének hiánya, akadályok az Integritás Hatóság előtt, Szuverenitásvédelmi Hivatal által üldözött újságírók, és nyomás alá helyezett külföldi vállalatok – nem szűkölködik kritikákban az Európai Bizottság idei jogállamisági jelentése.
Ha Orbán Viktor arra gondolt, hogy egyszer a távoli jövőben Varga Judit ugyanúgy képes lett volna elvezetni az országot, mint ő, akkor érdemes megjegyezni, hogy egy bankot sem lehet egymás után kirabolni...
„A nyarat végig kellene dolgozni” – olvasható a dokumentumban, amelyből elvileg az is kiderül, mikorra tervezik a következő békemenetet.
A pusztító időjárásnak az autópályán is voltak elszenvedői.
Miközben sok helyütt ismét heves zivatarok vannak, felmerül a kérdés: vajon a jövőben több ilyen várható?
A zűrös múltú szlovákiai Jozef Szivák vinné a Dunaferr-utódcéget.
A Katona József Színház következő igazgatója szerint hiába támadják majd a mássága miatt.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.