Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Veszteséggel zárták a blue chipek a csütörtököt a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX közel két százalékkal hanyatlott.
A reggeli negatív nyitást még ledolgozta a BUX, a később ismét pesszimistává váló nemzetközi hangulatban azonban már meredek esés következett. A budapesti részvényindex 1,7 százalékos mínuszban, 11 691 ponton fejezte be a kereskedést. A forgalom tízmilliárd forint volt, melynek felét az OTP adta.
Minden blue chip gyengült
A vezető részvények közül az OTP-t ütötték leginkább, miután a nyugat-európai illetve amerikai bankszektorban is jelentős eladói nyomás alakult ki. A tengerentúlon a Bank of America árfolyama napok óta 10-15 százalékkal zuhan, a befektetők egyre biztosabbra veszik a pénzintézet államosítását.
A másik három blue chip is a negatív tartományban végzett, a Mol 0,5 százalékkal 9550 forintra, a Richter 0,9 százalékkal 28 500 forintra, a Magyar Telekom pedig 1,2 százalékkal 571 forintra hanyatlott.
Nyertes, vesztes
A nap nyertese az RFV volt, jegyzése 8,4 százalékkal 1950 forintra emelkedett, miközben a vesztes Orco 14,8 százalékkal 2070 forintra gyengült.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.
A magyar miniszterelnök hatalma veszélyben van, de nem úgy, ahogyan azt várnánk.