szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az eladhatatlan értékpapírokkal rendelkező bankok tehermentesítését határozta el szerdai ülésén a német kormány.

Angela Merkel kancellár és Peer Steinbrück pénzügyminiszter kezdeményezésére a kabinet annak nyomán fogadta el a tervezetet, hogy egyre több bank jelezte: az eladhatatlan értékpapírok, illetve a befagyott hitelek következtében súlyos pénzügyi nehézségekkel küszködik, ez pedig akadályozza a pénzpiaci működéshez szükséges, megfelelő hitelezést.

A kormány által elhatározott modell lehetővé teszi a befagyott hitelek áthelyezését úgynevezett kényszertársaságokba, közkeletű kifejezéssel "rossz bankokba", ugyanakkor a bankok államilag garantált kölcsönhöz juthatnak, ezért azonban megfelelő illetéket kell fizetniük.

Az Európai Bizottságnak még döntenie kell a "rossz bank" modellről. Értesülések szerint az egyes bankok eladhatatlan papírjainak értéke 200 és 500 milliárd euró között lehet.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Rossz bankok létesítésével tisztítanák a rendszert

Vezető európai uniós országok is tervezik úgynevezett "rossz bankok", azaz olyan pénzintézetek létrehozását, amelyek állami pénzből megvásárolnák a fontosabb bankoktól az elértéktelenedett eszközöket, és segítenének fellendíteni a megtorpant bankközi hitelezést - jelezte hétfőn Joaquín Almunia, az Európai Bizottság pénzügyi felelőse.

MTI Gazdaság

Háromezer milliárd euró a bankok megsegítésére

A pénzügyi válság múlt év októberi kitörése óta eltelt hat hónapban az Európai Unió tagállamai összesen mintegy 3000 milliárd eurót fordítottak a pénzügyi ágazat megsegítésére - derül ki az Európai Bizottság április 8-án kiadott jelentéséből.