Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az első negyedévben 38 százalékkal 1015,5 tonnára nőtt az aranykereslet a világon az egy évvel korábbihoz képest. Az ékszerpiaci és az ipari fogyasztás csökkent, de ezt messze meghaladó mértékben nőtt az arany, mint befektetési eszköz iránti kereslet.
Az arany részint „biztos menedéknek” számított az értékpapír- és nyersanyagpiacok összeomlása közben, erős konkurenciája lett a hullámzó teljesítményű értékpapír-portfolióknak, és az infláció elleni fedezeti spekuláció is növelte a keresletet, mondta az Arany Világtanács (WGC) ügyvezetője, George Milling-Stanley a Reutersnek.
Az azonosíthatóan befektetési célú aranyvásárlások – aranytőzsdei alapok, aranyérmék és rudak – 595,9 tonnára nőttek a negyedben, több mint megháromszorozódva az egy évvel korábbi 171,3 tonnáról. Ugyanakkor az ékszercélú aranyfelhasználás 24 százalékkal 339,4 tonnára esett az egy évvel korábbihoz képest, a magasabb aranyárak és a globális válság miatt.
A világ hagyományosan vezető aranyvásárlója, India teljes fogyasztói kereslete 83 százalékkal 17,7 tonnára csökkent az első negyedben. A globális ipari és fogászati aranykereslet 31 százalékkal esett, 80,2 tonnára. George Milling-Stanley szerint az ékszer- és ipari célú aranyfogyasztás csökkenése valószínűleg tovább tart, amíg a világgazdaságban nem mutatkoznak az élénkülés jelei.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.