BÉT: akár nagyobb emelkedés is elképzelhető

A pénteki korrekció után nagyobb emelkedés is jöhet, de valószínűbb az iránykeresés a piacokon, így a Budapesti Értéktőzsdén is - vélik az MTI által megkérdezett szakértők.

  • MTI MTI
BÉT: akár nagyobb emelkedés is elképzelhető

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 118,03 pontos emelkedéssel, 24 773,27 ponton nyitott hétfőn. Kun Szabolcs, a QUAESTOR Zrt. elemzője szerint ezután, a nemzetközi piacokhoz hasonlóan, az iránykeresés lesz a jellemző. Jelentősebb makroadatot ma nem közölnek, a kisebbek nem befolyásolhatják a piacokat. Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír üzletkötője szerint a pénteki enyhe korrekció után hétfőn akár nagyobb emelkedés is lehet. A nemzetközi piacokon csak "rövid pihenőket" látni, de töretlen az emelkedő trend. Úgy tűnik, véli a bróker, hogy a tőzsdék mostani "megpihenése" a lemaradókat kezdi felzárkózatni: ez magyarázhatja az egyetlen magyar lemaradó, a Magyar Telekom pénteki drasztikus felülteljesítését is. Az üzletkötő hozzátette: a papírban még mindig van potenciál.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 392,30 pontos, 1,57 százalékos csökkenéssel, 24 655,24 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 37,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. A Mol árfolyama 365 forinttal, 1,76 százalékkal 20 335 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 180 forinttal, 2,43 százalékkal 7 220 forintra esett, forgalmuk 28 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 22 forinttal, 2,87 százalékkal 788 forintra erősödött, forgalma 3,8 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 1 400 forinttal, 3,2 százalékkal 42 300 forintra süllyedt, a részvények forgalma 2,4 milliárd forintot ért el.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.